فعال اقتصادی آلمان: تحریم غرب علیه ایران، خسارات فراوانی به صاحب کاران اروپا وارد کرد

فعال اقتصادی آلمان: تحریم غرب علیه ایران، خسارات فراوانی به صاحب کاران اروپا وارد کرد
عضو هیات مدیره صاحب کاران اروپا و معاون صنایع کوچک و متوسط آلمان گفت: تحریم های اقتصادی غرب علیه ایران، خسارات فراوانی به فعالان اقتصادی اروپا وارد کرده است.  
  
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از ایرنا، این فعال اقتصادی  در سومین همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری آذربایجان شرقی، افزود: این تحریمها که از سوی آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی اعمال شده ، ضرباتی را به خصوص در صنایع ماشین سازی و همچنین فناوری های نوین به این کشورها تحمیل کرده است.


وی ، با اشاره به سابقه طولانی روابط تجاری ایران با آلمان، اظهار داشت: متاسفانه جایگاه اولی آلمان به عنوان شریک تجاری ایران، به دلیل سیاست های تحریم اقتصادی هم اکنون به رتبه پنج تنزل پیدا کرده است.
شوارتز، با تاکید بر اینکه فعالان اقتصادی آلمان تمایل زیادی برای همکاری با ایران دارند، گفت: در این جهت فعالان و صاحبان صنایع متوسط آلمان در استان های مختلف که در همایش تبریز حضور دارند، تلاش دارند از فرصت های سرمایه گذاری استان نهایت بهره برداری را بکنند.


این فعال اقتصادی  تصریح کرد: بدون تردید همکاری های دوجانبه و روابط تنگاتنگ اقتصادی و تجاری بین ایران و آلمان می تواند آثار تحریم ها را خنثی کند.
عضو هیات مدیره صاحب کاران اروپا و معاون صنایع کوچک و متوسط آلمان اضافه کرد : ما می توانیم با ایجاد روابط نزدیک اقتصادی و تجاری، جریان تحریمها را به رابطه ای انسانی و فرهنگی تبدیل کنیم.
شوارتز، اعضای این اتحادیه را یک میلیون و 500 هزار نفر از فعالان اقتصادی اعلام کرد و افزود: تمامی این اعضا تلاش دارند تا با همکاری با ایران، هماهنگی های مورد نظر را به انجام برسانند.


وی، روابط تجاری کنونی ایران با اروپا را ناکافی دانست و گفت: باید تلاش کنیم تا این روابط روز به روز تقویت و گسترش یابد. 
 

۴ تیر ۱۳۹۰ ۱۴:۴۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP