کاهش سرمایه گذاری خارجی در مصر

کاهش سرمایه گذاری خارجی در مصر
وزیر بازرگانی و صنایع مصر اعلام کرد: سرمایه گذاری های خارجی در مصر کاهش یافته است.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از  خبرگزاری تقریب(تنا)، " سمیر الصیاد" وزیر بازرگانی و صنایع مصر در حاشیه برگزاری نشست بانک توسعه اسلامی در جده عربستان گفت :ما از سرمایه گذاری خارجی در مصر با همه شیوه ها حمایت و امیدواریم که سرمایه گذاری ها به محض باثبات شدن اوضاع امنیتی و سیاسی افزایش یابد.

الصیاد گفت :سرمایه گذاریهای خارجی بسیار اندک است اما هیچ سرمایه گذاری نیست که فعالیتش را متوقف کرده باشد بلکه آنها سرمایه گذاری خود را پیگیری می کنند و جای نگرانی نیست.

الصیاد افزود: دولت مصر برای جذب سرمایه گذاریهای خارجی با هدف رونق اقتصادی تلاش می کند . رونق اقتصادی پس از انقلاب بیست و پنجم ژانویه گذشته و سرنگونی "حسنی مبارک" رئیس جمهور سابق مصر در یازدهم فوریه گذشته دچار رکود شد .

وزارت دارایی مصر میزان رشد اقتصادی این کشور را در سال ۲۰۱۱ حدود ۲,۶ درصد اعلام کرده است .

وزارت دارایی مصر همچنین پیش بینی کرده است بودجه این کشور در سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ با کسری بین نه ممیز نه دهم درصد تا یازده درصد مواجه شود .

"اسامه صالح" رئیس شورای دولتی سرمایه گذاری نیز گفت ، حجم سرمایه گذاری خارجی در سه ماهه نخست امسال با ۴۰۰ میلیون دلار کاهش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار رسیده است .

 

۱۸ تیر ۱۳۹۰ ۱۵:۲۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP