معاون وزیر اقتصاد : قانون سرمایه گذاری ما از بهترین قوانین سرمایه گذاری خارجی دنیا است

معاون وزیر اقتصاد : قانون سرمایه گذاری ما از بهترین قوانین سرمایه گذاری خارجی دنیا است
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد گفت: قانون سرمایه گذاری ما تقریبا یکی از بهترین و شفاف ترین قوانین سرمایه گذاری خارجی دنیا است.

  
 
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از  ایرنا،  علیشیری روز شنبه در جریان بازدید از پارک سرمایه گذاری شیراز در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ماده 9 و 10 این قانون در مورد ریسک های غیر تجاری پروژه به سرمایه گذاران اطمینان کافی داده است.

وی ادامه داد: سایر مواد این قانون در خصوص رفتار مساوی و غیر قابل تبعیض با سرمایه گذاران داخلی، ایجاد شرایطی برای نقل و انتقال اصل، فرع و عواید ناشی از سرمایه گذاری بر پایه قانون و مجوز سرمایه گذاری خارجی که دولت صادر می کند برای سرمایه گذاران تصویب می شود.
او افزود: پروژه های سرمایه گذاری ما به دلیل وجود مزیت های ذاتی ساختاری در اقتصاد کشور از جمله پروژه هایی است که نرخ بازدهی بالایی دارد.


معاون وزیر اقتصاد و دارایی اظهار داشت: ما امروز در سایت فرصت های سرمایه گذاری ایران پروژه هایی داریم که نرخ بازگشت سرمایه آن بیش از 50 درصد است و این در حالی است که در نقاط مختلف دنیا کمتر می توان پروژه ای را پیدا کرد که نرخ بازگشت سرمایه آن بالای 50 درصد باشد.


علیشیری گفت: اگرچه این تنها شاخص تعیین کننده نیست اما سرمایه گذاران پروژه های موجود که در کشور اجرا شده اعلام کرده اند که نرخ سود دهی در ایران در مقایسه با سایر کشورها نرخ سود دهی بالایی است و این در کنار سایر شاخص ها علامت مثبت و تعیین کننده ای است.


وی پارک سرمایه گذاری فارس را یکی از بهترین مراکز در کشور دانست و افزود: این پارک یا به عبارتی مرکز خدمات سرمایه گذاری می تواند در معرفی قوانین و مقررات و ظرفیت های فنی این استان به سرمایه گذاران با سرعت بیشتر و کیفیت عمیق تر کمک کند.


معاون وزیر اقتصاد و دارایی اضافه کرد: مراکز خدمات سرمایه گذاری مراکزی هستند که به عنوان پنجه واحد عمل می کنند و پارک موظف است تمام مجوزها و مقررات را برای سرمایه گذاری که وارد این پارک تشریح نموده و سرمایه گذار زمانی که از اینجا خارج می شود بلافاصله بتواند پروژه خود را اجرا کند.

وی در خصوص موضوع بهبود رتبه کسب و کار کشور نیز گفت: این موضوع یک موضوع دائمی است که تمام نمی شود و با تلاش های صورت گرفته موفق شده ایم فضای کسب و کار کشور را 20 تا 30 رتبه بهبود بخشیم اما این رتبه هنوز در حد جایگاه نام ایران نیست.


علیشیری نقش دولت، مجلس و قوه قضائیه را در بهبود فضای کسب و کار کشور نقشی مشترک و مساوی دانست و ادامه داد: معتقدم که از پنج شاخص کسب و کار کشور، پنج مورد مستقیما به قوه قضائیه و پنج شاخص به قوه مجریه ارتباط دارد و بهبود قوانین و مقرراتی همانند قانون کار و تجارت و یا سایر قوانین موضوعه نیز به مجلس مربوط می شود.


او اظهار داشت: به همین دلیل معتقدیم که بهبود فضای کسب و کار کشور یکی از مهمترین موضوعاتی است که می تواند در دستور کار سران سه قوه قرار گیرد.

۱۹ تیر ۱۳۹۰ ۱۵:۱۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP