شینهوا : دوران توسعه روابط ایران و عراق آغاز شده است

شینهوا : دوران توسعه روابط ایران و عراق آغاز شده است
خبرگزاری رسمی چین روز چهارشنبه با اعلام خبر سفر ' محمد رضا رحیمی ' معاون اول رییس جمهور ایران به عراق تصریح کرد : دوران توسعه روابط ایران و عراق آغاز شده است.

  
 
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از ایرنا،شینهوا در گزارش خود آورده است : از سال 2000 میلادی به این طرف روابط دو کشور ایران و عراق توسعه چشمگیر و روزافزونی داشته است.


خبرگزاری چین خاطر نشان کرد : بعد از حمله آمریکا به عراق در سال 2003 میلادی ، تهران بشدت با حضور نظامی آمریکا در عراق مخالفت ورزید.
شینهوا تاکید کرد : ایران ضمن مخالفت با این حضور نظامی اعلام کرده است که سازمان ملل باید در بازسازی عراق و حل مشکلات این کشور نقش کلیدی ایفا کند.
بنا به این گزارش ، ایران حمایت ها و کمک های زیادی پس از حمله آمریکا در اختیار عراق گذارده که برای بازسازی این کشور بوده است.


خبرگزاری چین گزارش کرد : در ازای همین کمک ها و حمایت ها از بازسازی و توسعه عراق ، روابط دو کشور بهبود یافته و تبادلات میان مقام های عالی رتبه ایران و عراق در سال های اخیر بیشتر شده است.
خبرگزاری رسمی چین می افزاید : سفر معاون اول رییس جمهور ایران به عراق با هدف توسعه روابط اقتصادی دو کشور صورت می گیرد و وی با مقام های عراق در خصوص گسترش مناسبات اقتصادی ، مالی ، فرهنگی و گمرکی گفت و گو خواهد کرد. 
 

۲۰ تیر ۱۳۹۰ ۰۸:۵۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP