علیشیری در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان فارس مطرح کرد: همدلی و پشتیبانی همه جانبه کلیه مسئولین از طرح های سرمایه گذاری

علیشیری در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان فارس مطرح کرد: همدلی و پشتیبانی همه جانبه کلیه مسئولین از طرح های سرمایه گذاری
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد در دیدار با حضرت آیت ا... ایمانی نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز آخرین وضعیت طرح های سرمایه گذاری خارجی استان فارس و میزان پیشرفت آنها ارایه نمودند.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،علیشیری در این دیدار که تعدادی  از نمایندگان استان نیز در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند، ضمن تأکید بر ضرورت همدلی و پشتیبانی همه جانبه کلیه مسئولین از طرح های سرمایه گذاری خارجی در استان اظهار داشت:استان فارس ظرفیتهای بالقوه و فراوانی برای مشارکت بخش خصوصی داخلی در خارجی دارد، که باید تلاش کرد از طریق ابزارهای متفاوت بازاریابی و به طور مستمر آن را به سرمایه گذاران بالقوه معرفی نمود.

رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران در عین حال خاطر نشان کرد: تاکنون بیش از بیست طرح با رقم یک میلیارد دلار طرح های سرمایه گذاری خارجی در استان تصویب شده است که تحت پوشش قانون حمایت از سرمایه گذاری خارجی قرار دارد و از این رقم بیش از 150 میلیون دلار آن جذب شده است.


 وی تصریح کرد : باید مسئولین استان حداکثر تلاش خود را برای اجرایی شدن این طرح ها بکار گیرند.
در این دیدار آیت ا... ایمانی ضمن حمایت از تلاش های دولت در این خصوص یادآور شدند که باید سعی نمود نسبت به برطرف کردن مشکلات و موانع کسب و کار و فعالیت های شرکتهای بخش خصوصی اهتمام نمود.
ایشان خاطر نشان کردند :دغدغه ایجاد اشتغال در سطح استان باید بعنوان محور توجه مسئولین محلی قرار بگیرد.


آیت ا... ایمانی ضمن تأکید بر ضرورت جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی داخلی و خارجی، اعلام نمودند باید تلاش کنیم تا محور فعالیتهای اقتصادی و سرمایه گذاری خارجی در استان در طرح های پر مولد و اشتغال زا صورت پذیرد.


بر اساس این گزارش همچنین در این جلسه تفاهم شد کارگروه مشترکی برای بررسی مسائل و مشکلات طرح های سرمایه گذاری خارجی استان تشکیل شود.

 

۲۱ تیر ۱۳۹۰ ۰۹:۱۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP