مشاور حقوقی سازمان سرمایه گذاری خبر داد:مذاکرات ایران و سنگاپور/ امضاء موافقتنامه تشویق و حمایت از سرمایه گذاران بین دو کشور

مشاور حقوقی سازمان سرمایه گذاری خبر داد:مذاکرات ایران و سنگاپور/ امضاء موافقتنامه تشویق و حمایت از سرمایه گذاران بین دو کشور
ابوالقاسم شهبازیان مشاور حقوقی سازمان سرمایه گذاری ،از مذاکره با هیأت سنگاپوری به منظور امضاء موافقتنامه تشویق و حمایت از سرمایه گذاری بین ایران و سنگاپورخبر داد.

 
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ،شهبازیان  در حاشیه نشست با هیأت سنگاپوری اظهار داشت: این موافقتنامه که سازمان سرمایه گذاری کلیه امور مربوط به مذاکره ، انعقاد و پیگیریهای قانونی آن را به عهده دارد، مهمترین ابزار حقوقی برای حفاظت و حمایت از دارائیهای اتباع یک کشور در کشور میزبان سرمایه گذاری است.


وی در ادامه افزود: این موافقتنامه حقوق حقه و قانونی سرمایه گذاران را به ویژه در مقابل خطرات غیر تجاری شامل ریسک مربوط به عدم امکان انتقال منافع سرمایه گذار به صورت ارز خارجی، ریسک ناشی از مصادره سرمایه و دارایی سرمایه گذار، برخورداری از رفتار برابر و یکسان با اتباع داخلی و ریسک ناشی از نقض قراردادها توسط کشور میزبان را پوشش می دهد.


مشاور حقوقی سازمان سرمایه گذاری همچنین گفت : امضاء موافقتنامه های دوجانبه تشویق و حمایت از سرمایه گذاری موجب جذب سرمایه گذاریهای بیشتر، پوشش بیمه ای ،کاهش درجه ریسک سرمایه گذاری و حمایت قانونی از سرمایه گذاران ایرانی در کشورهای طرف قرارداد می شود.


به گزارش خبرنگار ما ،وی در ادامه تاکید کرد: سرمایه گذاری مستلزم امنیت و داشتن تضمینات حقوقی برای حفظ و حمایت از دارائیهاست. در غیاب یک موافقتنامه بین المللی برای تضمین سرمایه گذاری، سرمایه گذاران خارجی رغبتی به سرمایه گذاری در کشورهای دیگر نشان نمی دهند و وجود قوانین و مقررات متعدد داخلی نیز تضمین کافی برای سرمایه گذاری به شمار نمی رود.


مشاور حقوقی سازمان سرمایه گذاری ، همچنین در خصوص بیمه سرمایه گذاریهای خارجی  یاد آور شد: شرکتهای بیمه بین المللی تمایلی به برقراری پوشش بیمه ای  برای سرمایه گذاری در کشوری که فاقد موافقتنامه دو جانبه و چند جانبه سرمایه گذاری است ندارند و علت آن دشواری استیفای حقوق تضییع شده در این کشور ها است.
وی برقراری پوشش حمایت قانونی از سرمایه گذاران ایرانی در کشورهای طرف قرارداد را از ویژگی های  دیگر این موافقتنامه عنوان کرد و در ادامه افزود: این موافقتنامه به سرمایه گذاران ایرانی این امکان را میدهد که در صورت تضییع حقوق آنها در کشور مقصد با استفاده از این موافقتنامه به استیفای حقوق خود بپردازند.


شهبازیان در پایان خاطر نشان کرد: سازمان سرمایه گذاری از سال 1374تاکنون پس از کسب مجوز از هیات دولت بیش از 50 موافقتنامه سرمایه گذاری با سایر کشورها به امضارسانده است که کشورهای غنا، عراق و سنگاپور از آن جمله می باشند.


لازم به ذکر است ،سنگاپور طی سال‌های اخیر با انجام سرمایه‌گذاری‌های کلانی در بخش فناوری اطلاعات پیشرفتهای قابل ملاحظه‌ای را به دست آورده است. رشد فناوری اطلاعات در سنگاپور کمک شایانی به افزایش قدرت رقابت و رشد اقتصادی این کشور کرده است.

 


 

 

۲۵ تیر ۱۳۹۰ ۱۳:۱۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP