لایحه حذف محدودیت سرمایه گذاران خارجی در بورس تصویب شد

لایحه حذف محدودیت سرمایه گذاران خارجی در بورس تصویب شد
معاون اول رییس جمهوری از تصویب لایحه حذف محدودیت سرمایه گذاران خارجی از سوی شورای عالی بورس خبر داد و گفت: این لایحه بزودی در دستور کار کمیسیون اقتصادی و هیات وزیران قرار خواهد گرفت.

 
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از خبرنگاراقتصادی ایرنا، 'محمدرضا رحیمی ' روز چهارشنبه در مراسم افتتاح مرحله نهایی بورس نفت که با حضور '‌سیدشمس الدین حسینی' وزیر امور اقتصادی و دارایی ،‌' محمد علی آبادی'‌ سرپرست وزارت نفت و جمعی از مسوولان بازار سرمایه کشور ‌در بورس کالا برگزار شد، افزود: براساس این لایحه ، سرمایه گذاران خارجی در یک حدی از معافیت مالیاتی برخوردار می شوند.


به گفته ی وی ‌دولت به دنبال فراهم کردن ظرفیت های جدید برای معاملات سودآور در بورس نفت است.
وی با بیان آنکه‌ بورس های دنیا مکمل یکدیگرند،‌افزود: حجم معاملات بورس با تشکیل بورس نفت افزایش مناسبی خواهد یافت و فضای مناسبی پیش روی بخش های اقتصادی به خصوص پیمانکاران بخش نفت ایجاد می شود.


معاون اول رییس جمهوری با بیان آنکه با تلاش مسوولان کشور در سال جهاد اقتصادی تحولات اقتصادی عظیمی در کشور ایجاد واهد شد،‌افزود: بورس نفت فرصت مناسبی برای دستیابی به اهداف اقتصادی کشور است.


رحیمی بااشاره به راه اندازی رینگ صادراتی پتروشیمی درسال 1388 اظهار داشت:‌ امکانات مناسبی برای گسترش بورس در کشور فراهم شده است.
معاون اول رئیس جمهوری اظهارداشت: به دنبال افزایش ظرفیت سرمایه گذاری در بورس نفت هستیم و با گشایش این بورس، سایر بورس های منطقه نیز تقویت خواهد شد.
به گفته ی وی با افتتاح بورس نفت، فعالان اقتصادی می توانند وارد بورس شوند و بورس نفت عاملی خواهد بود تا روند جذب سرمایه خارجی افزایش یابد.


رحیمی فضای عمومی کشور را استثنایی دانست و افزود: در این فضا، شرکت های پیمانکاری، تولیدکنندگان و همه فعالان صنعت نفت با سیاست های حمایتی دولت در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دارند.
معاون اول رئیس جمهوری گفت: پیشرفت ایران نشان دهنده خلاقیت های تلاشگران ایرانی است و تلاشگران صنعت نفت نشان دادند که با شعار 'ما می توانیم' می توانند به تمام اهداف خود دست یابند.

رحیمی وزارت نفت در دولت دهم را موفق به کسب توفیق خدمات زیاد به کشور عنوان کرد و افزود: به طور مثال با خودکفایی در تولید بنزین و ورود نفت کوره، بنزین و نفت خام به بورس، صنعت نفت ایران شاهد آینده ای روشن خواهد بود.


وی گفت: صنعت نفت با پیشینه تاریخی خود، قابلیت توسعه صنایع بالادستی را همواره داشته است و اکنون تلاشگران صنعت نفت ایران در خارج از مرزها نیز حضوری فعال دارند.
رحیمی صنعت نفت را زمینه ساز رونق و محرک اقتصاد کشور دانست و تصریح کرد که با افزایش بالندگی این صنعت و افزایش بهره وری ،توسعه کشور نیز شتاب خواهد گرفت.


معاون اول رئیس جمهوری گفت: اکنون شرایط مناسبی برای حضور و مشارکت بخش خصوصی فراهم شده است و با واگذاری صنایع پایین دستی به بخش خصوصی، بدون تردید مشارکت این بخش در صنعت نفت افزایش خواهد یافت.


رحیمی تاکید کرد : وزارت نفت باید برای ارتقای تخصص و آموزش در اکتشاف، حفاری، مهندسی و ساخت، سرمایه گذاری های بیشتری را انجام دهد.
معاون اول رئیس جمهوری امروز را روز بزرگی در اقتصاد ایران دانست و از همکاران در دولت های نهم و دهم برای راه اندازی این بورس تشکر کرد.

رحیمی ‌افزایش هفت میلیون تنی ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی‌،‌ گاز رسانی به 85 شهر و دوهزار روستا،‌ خودکفایی در تولید بنزین ،‌واگذاری 15 هزار میلیارد تومان از بخش نفت بر اساس اصل 44 قانون اساسی و کشف 12 میدان جدید نفت و گاز را از توفیق های وزارت نفت دردولت های نهم و دهم دانست


۲۸ تیر ۱۳۹۰ ۱۲:۵۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP