عضو کمیسیون صنایع مجلس: سرمایه گذار کارخانه های نساجی مازندران باید حمایت شود

عضو کمیسیون صنایع مجلس: سرمایه گذار کارخانه های نساجی مازندران باید حمایت شود
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصمیم دولت مبنی بر واگذاری عملیات احیای کارخانه های نساجی مازندران در قائمشهر به سرمایه گذار ترکیه ای ،‌اظهارداشت: برای احیای این مجموعه نیاز است که سرمایه گذار حمایت شود .

 

   
 
به گزارش ایرنا،‌'‌عزت الله اکبری تالارپشتی 'روز شنبه در حاشیه بازدید نماینده ولی فقیه در مازندران و استاندار مازندران از روند بازسازی کارخانه های نساجی مازندران در قائمشهر به خبرنگاران گفت:  سرمایه گذار ترکیه ای این کارخانه ها به طور جدی درصدد انجام کار است و نباید با ایجاد چالش و برخوردهای غیرحرفه ای مانع بر سرراه فعالیتش ایجاد کنیم .


وی با بیان اینکه اجرایی شدن عملیات احیای کارخانه های نساجی مازندران خواسته و تلاش دولت ،‌رییس جمهور و تمامی مقامات رسمی کشور و استان است ،‌ادامه داد: نباید با برخوردهای غیرسازنده باعث شویم که این سرمایه گذار به انجام کار بی میل شود .


رییس فراکسیون سرمایه گذاری خارجی مجلس اعلام کرد:  تشویق به امر سرمایه گذاری در کشور از سوی مسئولان نباید فقط در حرف باشد بلکه در عمل بسترهای لازم برای انجام این کار در جامعه باید فراهم آید .
وی با اشاره به اینکه سرمایه گذار ترکیه ای کارخانه های نساجی مازندران مبادرت به خرید بهترین ماشین آلات  برای نوسازی این واحدها کرده است ،‌گفت: ترکیه بعد از چین بسیاری از بازارهای پارچه جهان را در دست دارد و سرمایه گذار ترکیه ای نساجی مازندران می تواند بهترین بازار برای فروش محصولات این کارخانه را بیابد .


اکبری در پاسخ به این سوال که  ایا برند بین المللی کارخانه های نساجی مازندران با ورود سرمایه گذار ترکیه ای حذف می شود ؟‌اعلام کرد: این سرمایه گذار تاکیدی بر برداشتن نام کارخانه های نساجی مازندران از روی تولیدات این شرکت را ندارد .
وی در تشریح فرایند جذب سرمایه و سرمایه گذاری کارخانه های نساجی مازندران اعلام کرد: احیای کارخانه های نساجی مازندران بعنوان یکی از مصوبات دور نخست سفر هیات دولت به مردم قائمشهر وعده داده شد .
اکبری با اشاره به اینکه اصلی ترین سهامدار کارخانه های نساجی مازندران شرکت سرمایه گذاری بانک ملی است تصریح کرد:  از سال 1385 تا 1387 در زمینه احیاء کارخانه ها ‌اقدامی صورت نگرفت.
 
وی عنوان کرد: با جذب سرمایه گذار ترکیه ای و عقد قرارداد فی مابین دولت جمهوری اسلامی ایران و سرمایه گذار اقدامات لازم انجام شد .
وی ایجاد 120 هزار متر مربع سوله برای کارخانه های نساجی مازندران واشتغال و  جذب شش هزار نفر دراین کارخانه را از جمله تعهدات سرمایه گذار ترک دانست .


۲۸ تیر ۱۳۹۰ ۱۲:۵۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP