استاندار مازندران : سرمایه گذار ترکیه ای کارخانه های نساجی مازندران به تعهداتش عمل کرد

استاندار مازندران : سرمایه گذار ترکیه ای کارخانه های نساجی مازندران به تعهداتش عمل کرد
استاندار مازندران با اشاره به تصمیم و وعده دولت به احیای کارخانه های نساجی مازندران در قائمشهر و جذب سرمایه گذار ترکیه ای ،اعلام کرد: سرمایه گذار ترکیه ای این کارخانه به تعهداتش عمل کرده است .


    
 
 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از  ایرنا، ' سید علی اکبر طاهایی' روز شنبه در بازدید از مراحل روند کار و احیای کارخانه های نساجی مازندران به خبرنگاران گفت: کارخانه های نساجی مازندران تنها مجموعه کارخانه های نساجی  کشور است که با جذب سرمایه گذار خارجی عملیات نوسازی و بهسازی آن در حال انجام است .
وی با اشاره به این نکته که دولت بعد از بررسی های لازم سرمایه گذاری ،سرمایه گذار ترک را در زمینه احیای صنعت نساجی مازندران مناسب دانسته است ، گفت: با وجود تحریم ها و مشکلاتی که در این خصوص وجود دارد سرمایه گذار این کارخانه بخشی از ماشین آلات موردنیاز  را واردکرد  و آماده برای نصب است .
  استاندار مازندران از  ایجاد 120 هزار متر مربع سوله در کارخانه نساجی مازندران بعنوان یکی از تعهدات این سرمایه گذار ترکیه ای یاد کرد و افزود: عملیات ایجاد 80هزار متر مربع سوله انجام شد و مابقی نیز در آنی انجام می شود.
وی به  واگذاری سهام کارخانه نساجی مازندران به سرمایه گذار ترکیه ای این کارخانه جزء‌تعهدات دولت بود اشاره کرد و گفت:‌65 درصدسهام این کارخانه که متعلق به بانک ملی بود هفته گذشته به سرمایه گذار انتقال داده شد .
استاندار مازندران افزود: واگذاری 35درصد سهام شرکت خصوصی سازی این کارخانه هنوزنهایی نشده است که با قول وزیر اقتصاد و دارایی این امر عملی می شود .
طاهایی به بازدید و بررسی روند احیای کارخانه های نساجی مازندران توسط هیات اعزامی ازسوی معاون اول رییس جمهور طی هفته های اخیر  اشاره کرد و گفت: این گزارشهابه معاون اول رییس جمهوربرای پیگیری کار ارائه می شود .
وی در مورد مطالبات کارگران کارخانه های نساجی مازندران نیز اعلام کرد: مطالبات این کارگران باید پرداخت شود .
استاندار مازندران با تاکید بر اینکه مسئولان و دست اندرکاران قبول دارند که کارگران و خانوادهایشان که چندین ماه حقوق دریافت نکرده اند مشکل دارند ، ادامه داد: واحدهای صنعتی دیگری نیز در مازندران وجوددارند که با مشکلاتی نظیر کارخانه های نساجی مازندران همچون عدم دریافت حقوق مواجه هستند .
وی از کارگران کارخانه های نساجی مازندران خواست با حفظ آرامش و صبوری یاری گر سرمایه گذار ترکیه ای این کارخانه ها برای احیاء‌باشند.
استاندار مازندران ادامه داد:‌باید به سرمایه گذار ترکیه ای مهلت دهیم تا کارها و برنامه هایی که دارد را به انجام برساند .
وی خاطرنشان کرد:‌اعطای تسهیلات ارزی به سرمایه گذار ترکیه ای به آن معناست که دولت یاری رسان و تسهیلات دهنده به این سرمایه گذار برای کار است .
استاندار مازندران پایان کار نوسازی کارخانه های نساجی مازندران را اواخر اسفند ماه 1390 اعلام کرد

 

 

۲۸ تیر ۱۳۹۰ ۱۳:۱۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP