غضنفری: دولت از سرمایه گذاری در ظرفیتهای خالی اقتصادی حمایت می کند

غضنفری: دولت از سرمایه گذاری در ظرفیتهای خالی اقتصادی حمایت می کند
وزیر بازرگانی و سرپرست وزارت صنایع و معادن اعلام کرد: دولت از سرمایه گذارانی که در بخش صنعت ظرفیتهای خالی موجود را پر کنند حمایت مالی می کند.

 به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از  خبرنگار مهر، مهدی غضنفری عصر پنجشنبه در آیین افتتاح دو پروژه تولید فولاد در شهرستان بناب و عجب شیر گفت: امروز با نسل جدیدی از مدیران و نسل جدیدی از بنگاهها مواجه هستیم که با سایر افتتاحهای گذشته تفاوت خاصی دارد و سهم این نوع بنگاهها در کشور بیشتر شده است.


وی افزود: هم اکنون ما با نسل جدیدی از مدیران مواجه هستیم که با دوره های گذشته اقتصاد کشور تفاوت خاصی دارند به طوری که سهم این نوع بنگاههای اقتصادی در آیینهای مختلف افتتاح و بهره برداری از واحدهای تولیدی و صنعتی بسیار وسیعتر شده است.


غضنفری تصریح کرد: پیش از این معمولاً شاهد مشارکت یک یا دو بنگاه اقتصادی بودیم ولی امروز این بنگاهها در قالب مجموعه های صنعتی و تولیدی متمرکز شده و مجتمعهای صنعتی همچون مجتمع فولاد شاهین بناب و عجب شیر بوجود آورده اند که این عمل نشان از مدیریتهای بنگاههای اقتصادی و توان برنامه ریزی و بهره برداری از مجتمعهای بزرگ صنعتی و تولیدی را دارد.


وی بهترین خصوصیات رشد بنگاههای اقتصادی نسل جدید در کشور را سرمایه گذاری بخش خصوصی عنوان کرد و افزود: البته در کنار چنین جمع وسیع سرمایه گذاری بخش خصوصی دولت نیز باتمام توان از بخش خصوصی پشتیبانی و حمایت می‌کند.


غضنفری حضور و مشارکت در تمامی فرآیندهای تولید محصـولات توسط بخش خصوصـی را از دیگر ویژگیهای نسل جدید بنگاههای اقتصادی کشور بیان کرد که چنین موضوعی در گذشته وجود نداشت.
وی گفت: یکی از مهمترین و اصلی ترین خصوصیات مدیران بنگاههای اقتصادی کشور برخلاف گذشته توقعات پایین و نداشتن مطالبه است و امروز ما با مدیرانی مواجه هستیم که دارای اخلاق حسنه، تواضع و فروتنی متعالی نزد خود و مجموعه های تحت مدیریتشان است.


وزیر بازرگانی و سرپرست وزارت صنایع و معادن در بخش دیگری از سخنان خود با ارائه آماری از وضعیت فولاد کشور در بخشهای مختلف گفت: ظرفیت عملیاتی کشور در بخش سنگ آهن در سال 84 معادل 21 میلیون تن بود که این رقم در پایان سال گذشته به 47 میلیون تن رسید و برنامه ریزی دولت برای سال 92 ظرفیت سازی برای یکصد میلیون تن سنگ آهن در کشور می باشد.


غضنفری تولید فولاد کشور در سال 84 را 13.5 میلیون تن اعلام کرد و اظهارداشت: این رقم در سال گذشته 89 به 27 میلیون تن رسید و برنامه ریزی برای سال 92 در این قسمت 62 میلیون تن است.
وی اضافه کرد: تولید فولاد خام کشور در سال84 حدود 10 میلیون تن بود که این رقم در پایان سال گذشته به 20 میلیون تن بالغ شد و براساس برنامه ریزیهای صورت گرفته میزان تولید فولاد خام در کشور در سال 92 به 43 میلیون تن خواهد رسید.


غضنفری رشد تولیدات و توسعه مجتمعهای فولادی در کشور را مطلوب توصیف کرد وگفت: تولید انواع مقاطع فولادی و پروفیل در سال گذشته 28 میلیون تن بود که در نظر داریم این رقم را در سال 92 به بیش از 43 میلیون تن برسانیم.


وزیربازرگانی و سرپرست وزارت صنایع در پایان گفت: مجموع ظرفیتهای تولیدات صنعتی در بخش فولاد کشور طی سالهای اخیر بیش از دو برابر شده است که یکی از دلایل رشد تولیدات این بخش اجرای طرح مسکن مهر و رونق ساخت و ساز و اجرای پروژه های عمرانی در کشور بوده است

۲۸ تیر ۱۳۹۰ ۱۵:۵۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP