علیشیری در همایش بررسی ابعاد و تحول روش‌های تامین مالی اعلام کرد :جذب سرمایه گذاری خارجی، مطلوب ترین روش تامین مالی، سخت ترین اقدام اقتصادی

علیشیری در همایش بررسی ابعاد و تحول روش‌های تامین مالی اعلام کرد  :جذب سرمایه گذاری خارجی، مطلوب ترین روش تامین  مالی، سخت ترین اقدام اقتصادی
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد ، سرمایه گذاری مستقیم خارجی را یکی از مطلوب ترین، بهینه ترین و با کیفیت ترین روش های تامین منابع مالی عنوان کرد و افزود: در عین حال این روش یکی از سخت ترین و پیچیده ترین روشها می باشد که نیازمند افزایش وارتقا سطح آگاهی افراد به خصوص صاحبان پروژه ها می باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ، علیشیری در همایش بررسی ابعاد و تحول روش‌های تامین مالی با نقش بانک ،بیمه و بازار سرمایه  در کشور با بیان این‌که باز بودن سیستم اقتصادی رابطه مستقیم و مثبت با جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی و در نتیجه تامین منابع مالی از خارج از کشور دارد، افزود: تمرکز بر فرایند خصوصی سازی و تنوع بخشی به جذب منابع مالی با مشارکت بخش خصوصی داخلی و خارجی از دیگر عواملی است که در این زمینه می تواند  تاثیر گذارباشد.

وی در ادمه افزود: مشکل ما در جذب سرمایه گذاری خارجی محتوا و رویکردهای قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذاران خارجی  نمی باشد  و سرمایه گذاران خارجی تحت هرگونه ترتیبات قراردادی علاوه برترتیبات قراردادی ذکر شده در ماده 3 قانون ، می توانند در کشور سرمایه گذاری کنند.


این مقام مسئول یاد آور شد: آنچه که باید روی آن تمرکز نمود طراحی و آماده سازی طرح های سرمایه گذاری در قالب معیارهای بین المللی برای معرفی به سرمایه گذاران است که باید تلاش کنیم این مشکل رفع شود.    

     علیشیری در عین حال خاطر نشان کرد : افزایش و ارتقاء سطح آگاهی افراد در زمینه روشها و قوانین سرمایه گذاری  به خصوص صاحبان پروژه ها و اساتید دانشگاهی نقش مهمتر و موثرتری برای جذب سرمایه گذاری خارجی و تامین منابع مالی از خارج از کشور برعهده دارد .


حمایت سازمان سرمایه گذاری از طرحهای مرتبط با سرمایه گذاری خارجی


وی اعلام آمادگی نمود تا از طرح ها و پژوهش های دانشگاهی و محافل علمی کشور در عرصه تامین مالی خارجی با تاکید بر سرمایه گذاری مستقیم خارجی حمایت نماید.


معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه در دنیای امروز همه کشورها  در تلاش هستند خود را میزبان مناسبی برای جذب  سرمایه گذاری مستقیم خارجی معرفی کنند،گفت: در این جنگ رقابتی کشورهایی پیروز هستند که به صورت مداوم فضای کسب و کار  خود را بهبود بخشند و بهترین فضا را برای فعالیتهای اقتصادی و تجاری  فراهم کنند و در عرصه معرفی فرصت ها ،مزیتها و انجام فعالیتهای بازاریابی با استفاده از همه ابزارهای ارتباطی موفق عمل کنند.

۲۹ تیر ۱۳۹۰ ۱۴:۱۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP