کمیته ویژه بررسی سرمایه گذاری خارجی در سودان تشکیل می شود

کمیته ویژه بررسی سرمایه گذاری خارجی در سودان تشکیل می شود
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران و بر اساس گزارش دریافتی از وزارت امور خارجه ،کمیته ویژه بررسی سرمایه گذاری خارجی در کشور سودان تشکیل می شود.

 بر اساس این گزارش ،به دنبال جدایی رسمی جنوب سودان از شمال آن که در نهم جولای 2011 اتفاق خواهد افتاد، دولت مرکزی به دنبال تغییر و بهبود در قوانین موجود سرمایه گذاری خارجی در این کشور است.
این گزارش می افزاید :در این راستا اخیراً قانون سرمایه گذاری سودان مربوط به سال 1999 بازبینی شده است و اصلاحاتی به نفع سرمایه گذاران خارجی در آن اعمال گردیده است.


بر پایه این گزارش ،در سال 1388 به دستور مستقیم رئیس جمهور سودان، شورای عالی سرمایه‌گذاری خارجی در این کشور تأسیس شده بود که هدف از تشکیل کمیته ویژه بررسی سرمایه گذاری،  بررسی و تمرکز بر طرح‌های مهم برای جذب سرمایه گذاران خارجی می باشد.


 لازم به ذکر است سودان از جمله کشورهایی است که زمینه فعالیت و حضور شرکت‎های ایرانی در آن وجود دارد و ضمن برخورداری از موقعیت ممتاز استراتژیکی در آفریقا بوده  ،از سوی دیگر وجود کارگر ماهر و ارزان، و برخورداری از منابع طبیعی فراوان شامل زمین‎های کشاورزی آب شیرین، جنگل دام و معادن از دیگر مزیت‎های این کشور است.
 

۲ مرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۳۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP