صندوق بین المللی پول هشدار داد:خطر سرایت جهانی بحران منطقه یورو

صندوق بین المللی پول هشدار داد:خطر سرایت جهانی بحران منطقه یورو
صندوق بین المللی پول درخصوص سرایت جهانی خطرات بحران منطقه یورو هشدار داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران و براساس گزارش صندوق بین المللی پول،این صندوق طی یک هشدار جدی درخصوص اقتصاد منطقه یورو اعلام کرد، کشورهای اروپایی برای مقاومت در مقابل تهدیدات بحران های مالی اخیر بر علیه ارز ملی آنها ،به سیاستهای اقتصادی یکپارچه و عمیق تری نیازمند هستند.


این گزارش حاکیست، صندوق بین المللی پول در ارزشیابی سالانه منطقه یورو که روز سه شنبه منتشر شد عنوان کرده است: بحران های مالی اخیر در یونان و دیگر کشورها، سایر کشورهای منطقه یورو را در آینده در بر خواهد گرفت. این در حالیست که مقامات اروپایی برای ارائه یک پاسخ قطعی در این خصوص در حال بحث و مذاکره هستند.


این گزارش همچنین به نقل از روزنامه واشنگتن پست می افزاید، IMF در گزارش خود گفته است: رهبران کشورهای اروپایی اقدامات لازم برای حل این مسأله نظیر نظارت بر بانکها و بودجه عمومی را اعمال نکرده اند، اما این در حالیست که تغییراتی نظیر کنترل بر سیستمهای مالی و سیاستهای ساختاری و نظارتی در این زمینه صورت گرفته است.


این گزارش در پایان به نقل از خبرگزاری فرانس پرس در این خصوص اضافه می کند : صندوق بین المللی پول با اعلام وضعیت اضطراری، به اقتصاد های قوی اروپا نظیر آلمان و فرانسه هشدار داده است که در خطر بحران های مالی نظیر کشورهای یونان، ایرلند، پرتغال، ایتالیا و اسپانیا می باشند. همچنین صندوق بین المللی پول در گزارش خود در مورد خطرات سرایت بحرانهای مالی در منطقه یورو اعلام کرده است تأخیر در حل این مسأله می تواند برای منطقه یورو و اقتصاد جهانی بسیار پر هزینه باشد.

۴ مرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۵۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP