شرکت کارگزاری بانک ملی ایران: موافقت اصولی بورس با نخستین صندوق سرمایه گذاری ایرانیان مقیم خارج

شرکت کارگزاری بانک ملی ایران: موافقت اصولی بورس با نخستین صندوق سرمایه گذاری ایرانیان مقیم خارج
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل از خبرگزاری فارس ، مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس با بیان مطلب فوق افزود : سازمان بورس پس از بررسی های لازم متن نهایی اساسنامه و امیدنامه نخستین صندوق سرمایه گذاری ایرانیان مقیم خارج از کشور را برای اجرا به سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران ارائه کرد تا شرایط برای راه اندازی این صندوق فراهم شود.

باقرتبار گفت: ایده تشکیل صندوق های سرمایه گذاری ایرانیان مقیم خارج از کشور اوایل سال گذشته در نشست تخصصی کارگروه اقتصادی و بازرگانی مطرح و سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران به دستور رییس جمهوری مامور اجرایی کردن شرایط تاسیس این صندوق ها شد. اساسنامه و امیدنامه نخستین صندوق سرمایه گذاری اواخر سال گذشته به این سازمان ارسال شد.
وی اضافه کرد: سازمان بورس پس از بررسی های لازم متن نهایی اساسنامه و امیدنامه نخستین صندوق سرمایه گذاری ایرانیان مقیم خارج از کشور را برای اجرا به سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران ارائه کرد تا شرایط برای راه اندازی این صندوق فراهم شود.
وی اظهار داشت : نخستین صندوق سرمایه گذاری ایرانیان مقیم خارج از کشور در مقیاس بزرگ ایجاد و نرخ واحد آن یورو خواهد بود.پذیره نویسی این صندوق پس از معرفی ارکان و ثبت آن نزد سازمان بورس، آغاز خواهد شد.

۵ مرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۰۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP