صندوق بین‌المللی پول: اسپانیا در بحران اروپا در منطقه خطر قرار دارد

صندوق بین‌المللی پول: اسپانیا در بحران اروپا در منطقه خطر قرار دارد
صندوق بین المللی پول در گزارشی اعلام کرد اسپانیا همچنان در "منطقه خطر" قرار دارد و باید به ساماندهی اقتصاد خود برای متوقف کردن سرایت بحران بدهی دولتی اروپا، ادامه دهد.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از  ایسنا،  این وام دهنده جهانی مستقر در واشنگتن پس از دیدار گروهی از این نهاد از اسپانیا، در گزارشی اعلام کرد این چشم انداز دشوار و ریسک‌ها بالا هستند.


این ارزیابی با اعلام تصمیم خوزه لوییس رودریگز زاپاترو، نخست وزیر اسپانیا برای برگزاری انتخابات زودهنگام در 20 نوامبر و هشدار موسسه اعتبارسنجی مودی در مورد احتمال کاهش رتبه اعتبار این کشور، مصادف شده است.


اسپانیا که چهارمین اقتصاد بزرگ منطقه یورو است، تلاش می کند افزایش هزینه‌های استقراض را که بازده اوراق قرضه 10 ساله این کشور را به بالای 6 درصد رسانده، کنترل کند.
با اینهمه این گزارش از واکنش‌های اسپانیا به چالش‌های اقتصادی در سال گذشته تمجید کرده است. این کشور به هدف کسری بودجه 2010 خود رسید و برای کاهش هزینه‌ها به اصلاح سیستم بازنشستگی مبادرت کرده و صنعت بانکداری را با وادار کردن وام دهندگان به عمل به الزامات حداقل سرمایه، ساماندهی کرد.


اما صندوق بین المللی پول اعلام کرده اسپانیا همچنان لازم است کارهای بیشتری انجام دهد. ریسک‌های تنزلی بر چشم انداز رشد اقتصادی این کشور در آینده نزدیک حاکم هستند زیرا نگرانی‌ها نسبت به ریسک‌های بدهی دولتی در منطقه یورو افزایش یافته است.
انتهای پیام


۹ مرداد ۱۳۹۰ ۱۶:۴۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP