استاد پژوهشگاه عالی اقتصاد روسیه: توسعه اقتصادی ایران در سایه همگرایی نیروهای اجتماعی چشمگیر است

استاد پژوهشگاه عالی اقتصاد روسیه: توسعه اقتصادی ایران در سایه همگرایی نیروهای اجتماعی چشمگیر است
پروفسور 'ایوان رودیونف' استاد پژوهشگاه عالی اقتصاد روسیه اعلام کرد: ایران در سایه همگرایی نیروهای اجتماعی و سیاسی خود در تمام عرصه ها پیشرفت چشمگیری داشته و تحولات این کشور به ویژه در عرصه های اقتصادی خیره کننده است.

  
  
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفن ایران به نقل از ایرنا، رودیونف امروز شنبه در مصاحبه با روزنامه روسی 'پراودا' خاطرنشان کرد: با توجه به حجم گسترده پیشرفت های ایران در حوزه های مختلف نادیده گرفتن پیشرفت های اقتصادی ایران غیرممکن است.
وی افزود: بدیهی است که این همه پیشرفت بدون زحمت و تلاش بدست نمی آید و بدون تردید آنها را می توان از افتخارات 'محمود احمدی نژاد' رییس جمهوری ایران دانست که به رغم سرسختی ها و موانع موفق شده است سیاست های اصلاحی در اقتصاد را به اجرا درآورد.
رودیونف خاطرنشان کرد: نتایج و ثمرات این سیاست در ایران بخوبی مشاهده می شود.
استاد پژوهشگاه عالی اقتصاد روسیه، افزود: روحانیت ایران هم که در این کشور از نفوذ فراوان برخوردار است، در این زمینه بسیار حکیمانه رفتار کرد و به کارشناسان اقتصادی حرفه ای اجازه داد که اقدامات مورد نظر خود را به عمل آورند.
وی ادامه داد: در حال حاضر شاهد هستیم که حکومت ایران از حمایت اکثریت مردم این کشور برخوردار است و این واقعیت را نباید نادیده گرفت که تدابیر محدود کننده و تحریم های غرب بر توسعه و پیشرفت ایران ، تاثیر مثبتی داشت.
رودیونف اظهار داشت: ایران پس از حادثه 11 سپتامبر 2001 ، به غرب و سیستم بانکی آن بدبین شده و بجای اندوختن پول در بانک های غربی، توجه خود را به مساله نوسازی کشور و اقتصاد آن متمرکز کرد.
وی در قسمت دیگری از این مصاحبه به تنوع اقتصاد ایران اشاره کرد و گفت: بخش نفت ایران دیگر همانند سابق در اقتصاد این کشور نقش اصلی ایفا نمی کند.
استاد پژوهشگاه عالی اقتصاد روسیه، با بیان اینکه ایران مدل اقتصادی ویژه و منحصر
بفرد خود را دارد که با سرمایه داری و سوسیالیسم تفاوت اساسی دارد، خاطرنشان کرد: با تنوع سازی اقتصاد، چشم انداز جدیدی برای توسعه ایران گشوده می شود. 
 

۱۰ مرداد ۱۳۹۰ ۱۳:۲۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP