روزنامه زمان ترکیه گزارش داد:تمایل شرکت‌های ایرانی برای گسترش همکاری‌ها با عراق

روزنامه زمان ترکیه گزارش داد:تمایل شرکت‌های ایرانی برای گسترش همکاری‌ها با عراق
روزنامه زمان ترکیه طی گزارشی نوشت شرکت های ایرانی تمایل بسیاری برای گسترش همکاری های تجاری و اقتصادی با عراق دارند.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از خبرگزاری فارس ،در حالی که عراق یکی از بزرگترین شرکای تجاری ایران به شمار می رود مقامهای رسمی دو کشور تاکید کردند هنوز زمینه ها و پتانسیلهای زیادی برای افزایش مبادلات تجاری و اقتصادی بین دو کشور وجود دارد.

اخیرا هیاتی به نمایندگی از شرکتهای ایرانی به شهر بصره عراق سفر کرده است و عبدالکریم اللعیبی وزیر نفت عراق برای دیدار و گفت و گو با مقامهای ایرانی در تهران وارد تهران شده است . بصره یکی از مهمترین و راهبردی ترین شهرهای عراق به شمار می رود که برای اجرای پروژه های زیر ساختی به میلیارد ها دلار سرمایه گذاری نیاز دارد .


با توجه به افزایش قیمت جهانی نفت و افزایش تولید نفت عراق استانهای این کشور به منابع مالی بیشتری برای سرمایه گذاری در پروژه های زیر ساختی دسترسی دارند . بصره بزرگترین تولید کننده نفت عراق به شمار می رود و روزانه 2.5 میلیون بشکه نفت تولید می کند .


امین شریعتی رییس هیات ایرانی تاکید کرد شرکتهای ایرانی آماده انجام سرمایه گذاری در شهر بصره و سایر شهرهای عراق هستند . شرکتهای ایرانی تمایل زیادی برای سرمایه گذاری در کلیه بخشهای اقتصادی بصره را دارند . بصره مهمترین منطقه سرمایه گذاری شرکتهای ایرانی در عراق به شمار می رود . شرکتهای ایرانی آماده سرمایه گذاری در کلیه بخشهای اقتصادی بصره و اعزام کارشناسان متخصص و فناوری های جدید برای اجرای پروژه های عمرانی و اقتصادی در این منطقه هستند .


علی لاریجانی رییس مجلس ایران نیز در دیدار با وزیر نفت عراق گفت هنوز پتانسیلهای زیادی برای گسترش همکاری های انرژی با عراق وجود دارد . بخش انرژی مهمترین زمینه برای گسترش همکاری های ایران و عراق است . دولت و مردم ایران آماده کمک به عراق برای حل مشکلات اقتصادی هستند . مهندسین و شرکتهای فنی مهندسی ایران آماده همکاری با عراق در بخشهای مختلف اقتصادی و صنعتی هستند.

 

۱۰ مرداد ۱۳۹۰ ۱۳:۴۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP