مرکز خدمات سرمایه گذاری استان آذربایجان شرقی :پاسخگوی مسائل ،درخواستها و نیازهای سرمایه گذاران خارجی

مرکز خدمات سرمایه گذاری استان آذربایجان شرقی :پاسخگوی مسائل ،درخواستها و نیازهای سرمایه گذاران خارجی
مرکز خدمات سرمایه گذاری استان آذربایجان شرقی در گزارشی از حضور هیأتهای سرمایه گذاری خارجی به منظور بررسی احداث کارخانه تولید فولاد آلیاژی در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران و براساس گزارش دریافتی از مرکز خدمات سرمایه گذاری آذربایجان شرقی، استفاده از فرصتهای سرمایه گذاری و ظرفیتهای آذربایجان شرقی به عنوان دروازه دسترسی به اروپا و حوزه شمال غرب کشور که ظرفیتهای بالقوه ای دارد، یکی از مهم ترین عوامل در جذب سرمایه گذاری خارجی و معرفی مناسب ظرفیتها و توامندیهای استان به سرمایه گذاران خارجی می باشد.

این گزارش همچنین حاکیست: آذربایجان شرقی هم اکنون با بیش از 70 کشور جهان روابط تجاری و اقتصادی دارد و بازدید هیأتهای متعدد خارجی و برگزاری همایش های متعدد برای معرفی فرصتهای سرمایه گذاری استان در مدت کوتاه نشان می دهد که سرمایه گذاران خارجی تمایل زیادی برای آشنایی با ظرفیتهای استان دارند و این اقدامات، نوید بخش حرکتی جدید در سرمایه گذاری خارجی در استان است.


این گزارش در پایان می افزاید: این مرکز علاوه بر تهیه کتاب راهنمای سرمایه گذاری، کتاب توانمندیها و مزیت های سرمایه گذاری استان، طرح های سرمایه گذاری زیربنایی، گردشگری و خدمات، صنعت ومعدن، کشاورزی، صنایع تبدیلی و کتاب فرصتهای سرمایه گذاری در حوزه فن آوری های پیشرفته به دو زبان فارسی و انگلیسی را چاپ و منتشر نموده است.


لازم به ذکر است ، سازماندهی امور و گردش کار در" مرکز خدمات سرمایه گذاری " به گونه ای اسـت که سرمـایه گذاران خارجی به کـلیه اطـلاعات و راهکـارهای لازم دسترسـی پیـدا مـی نمایند و نیـازی به مراجـعات مکـرر به دستگـاه های اجـرایی گوناگـون وجـود نـدارد.


بر اساس این گزارش ،مسئولیت خدمـات رسانی در مرکز تنها به مراحل قبل از اخذ تصمیم به سرمـایه گذاری محدود نمی شود بلکـه سرمایه گـذاران همواره و در طـول هیـات سرمایه گذاری خود مـی توانند به" مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی" مراجعه و از خدمات آن بهره مند شوند .

 

۱۲ مرداد ۱۳۹۰ ۱۳:۴۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP