اعلام آمادگی سرمایه گذاران خارجی برای مشارکت در پروژه انتقال گازایران

اعلام آمادگی سرمایه گذاران خارجی برای مشارکت در پروژه انتقال گازایران
هفت سرمایه گذار بین المللی برای حضور در پروژه انتقال گاز طبیعی کشورمان از طریق عراق و سوریه به اروپا اعلام آمادگی کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران و به نقل از خبرگزاری فرانسه ، پس از توافق مقامات ایران، عراق و سوریه در خصوص انتقال گاز طبیعی کشورمان به اروپا و ارسال روزانه 110 میلیون مترمکعب گاز به اروپا، هفت سرمایه گذار بین المللی جهت تأمین  اعتبار، طراحی و ساخت این خط لوله اعلام آمادگی کردند.
جواد اوجی معاون وزیر نفت ایران از انجام مذاکرات مقدماتی و آماده سازی شرایط جهت اجرای این پروژه 500 میلیون دلاری تا سال آینده خبر داد.
به این ترتیب ایران از جمله صادرکنندگان مستقیم انرژی به اروپا خواهد بود.
یادآور می شود مقامات ایران، عراق و سوریه ماه گذشته قراردادی به ارزش 10 میلیارد دلار برای انتقال گاز میدان پارس جنوبی به اروپا امضاء کردند. خط لوله مذکور 5 هزار کیلومتر طول خواهد داشت و در قسمت اروپایی از یونان گذر کرده و به اروپای مرکزی کشیده می شود.
مقامات کشورمان اعلام کردند: ایران قادر به تولید روزانه 600میلیون مترمکعب گاز طبیعی بوده و در زمان به بهره برداری رسیدن فاز دوم پروژه پارس جنوبی این ظرفیت تا دو برابر افزایش خواهد یافت.
پیش بینی می شود ساخت خط لوله انتقال گاز ایران به اروپا 3 تا 5 سال به طول بیانجامد.
 

۱۷ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۱۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP