علاقمندی شرکت های خارجی به سرمایه گذاری در پارس جنوبی افزایش یافت

علاقمندی شرکت های خارجی به سرمایه گذاری در پارس جنوبی افزایش یافت
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از ایرنا، سید پیروز موسوی روز یکشنبه در نشستی با حضور مدیران منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس افزود: شرکت های خارجی فعال در حوزه صنعت نفت، راه های دور زدن تحریم ها و ورود به منطقه ویژه پارس را جستجو می کنند.وی اظهارداشت: پس از انجام عملیات پشتیبانی از طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی، اولویت اصلی ما فراهم کردن شرایط و فضای مناسب برای جذب سرمایه گذاری خارجی در همه بخش های بالادستی و پایین دستی است.


موسوی اضافه کرد: در روزهای اخیر با ورود یک شرکت معتبر از کره جنوبی، ساخت سازه های فولادی مورد نیاز فازهای باقمیانده پارس جنوبی آغاز می شود و این شرکت فعالیت خود را در دو فاز انجام می دهد.
وی ادامه داد: در فاز نخست این طرح 9 میلیون دلار برآورد شده است که تمام این مبلغ از طریق مشارکت سرمایه گذار خارجی در سرمایه ثبتی شرکت سرمایه پذیر به صورت پنج میلیون و 500 هزار دلار (به صورت نقد) و سه میلیون و 500 هزار دلار نیز به صورت ماشین آلات و تجهیزات تامین خواهد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس یادآور شد: با ورود شرکت های سرمایه گذار در منطقه ویژه پارس، علاوه بر اجرای دیگر پروژه های خدماتی مانند ساخت هتل، مجتمع های تجاری، فضاهای گردشگری و صنایع تولیدی کوچک، میزان اشتغال در منطقه نیز افزایش می یابد.


موسوی با تاکید بر اینکه از تمام امکانات باید برای ایجاد فرصت های شغلی بهره برد، تصریح کرد: تلاش های خوبی برای اجرای مصوبه اشتغال 50 درصدی نیروهای بومی استان بوشهر در پارس جنوبی انجام شده است.
وی یادآور شد: در 2 سال اخیر تعداد نیروهای بومی پارس جنوبی از 23 درصد به 35 درصد افزایش یافت و شاهد افزایش 13 درصدی نیروهای بومی شاغل در منطقه هستیم.


مدیرعامل منطقه ویژه پارس ادامه داد: این در حالیست که دوره‌های آموزشی برای نیروهای بومی استان بوشهر برگزار شده است تا علاوه بر آموزش حرفه های مورد نیاز صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، زمینه جذب آنان در فازهای باقیمانده پارس جنوبی نیز فراهم شود. ک/2 
 
 

۲۵ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۲۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP