وزیر اقتصاد و دارایی ایران به ترکیه سفر می کند

وزیر اقتصاد و دارایی ایران به ترکیه سفر می کند
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از ایرنا ،'سید شمس الدین حسینی' وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان برای شرکت در نشست وزرای سازمان همکاریهای اسلامی که قرار است با دستورکار کمک به قحطی زدگان سومالی در استانبول برگزار شود، و نیز گفت و گو با مقامات بلندپایه ترکیه به ترکیه سفر خواهد کرد.

  
  
به گزارش ایرنا، یک مقام دیپلماتیک با اعلام سفر حسینی به استانبول افزود: کمیته اجرایی سازمان همکاریهای اسلامی (سازمان کنفرانس اسلامی سابق) با شرکت وزرای کشورهای عضو و به میزبانی 'احمد داوداوغلو' وزیر خارجه ترکیه در استانبول تشکیل جلسه خواهد داد.


نشست وزیران سازمان همکاریهای اسلامی فردا شب با ضیافت افطاری داوداوغلو به کار خود پایان می دهد.
انتظار می رود در این نشست آخرین وضعیت قحطی سومالی و فاجعه انسانی در آن کشور که بیش از سه میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داده، مورد بررسی اعضا قرار گرفته و تدابیری برای مقابله با تعمیق این فاجعه انسانی و نیز هماهنگی در کمک رسانی به گرسنگان و آوارگان شاخ آفریقا، اندیشیده شود.


این نخستین باری است که کمیته اجرای سازمان همکاریهای اسلامی از بدو تاسیس این نهاد در سال 2006 میلادی در خارج از جده جلسه فوق العاده ای تشکیل می دهد.
خبرنگار ایرنا در آنکارا از منابع دیپلماتیک کسب اطلاع کرد که 'شمس الدین حسینی' به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در این نشست شرکت کرده و فعالیتهای کشورمان برای کمک به قحطی زدگان سومالی را نیز تشریح خواهد کرد.


انتظار می رود حسینی در حاشیه این سفر دیدارهای دوجانبه ای نیز با مقامات بلندپایه ترکیه در خصوص همکاریهای اقتصادی و تجاری دوکشور داشته باشد.
سرنوشت قرارداد تجارت ترجیحی، فرایند مبادلات بازرگانی در راستای هدف 30 میلیارد دلار در تجارت بین دوکشور، توسعه حمل و نقل و تسهیل در تجارت ترانزیت با به سازی پایانه های مرزی دوکشور، همکاریهای متقابل شرکتهای دوکشور در سرمایه گذاریهای جدید و مسایل بانکی می تواند از جمله موضوعات مورد بحث حسینی با مخاطبین ترکیه ای باشد. 
 

۲۶ مرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۴۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP