وزیر اقتصاد و دارایی ایران با نخست وزیر ترکیه دیدار کرد

وزیر اقتصاد و دارایی ایران با نخست وزیر ترکیه دیدار کرد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از ایرنا ،'سید شمس الدین حسینی' وزیر اقتصاد و دارایی کشورمان که برای شرکت در نشست وزرای سازمان همکاریهای اسلامی با دستورکار کمک به قحطی زدگان سومالی، در استانبول بسر می برد، با ' رجب طیب اردوغان ' نخست وزیر ترکیه دیدار و گفتگو کرد.

 
 
به  گزارش ایرنا، دیدار وزیر اقتصاد و دارایی کشورمان با نخست وزیر ترکیه پشت درهای بسته انجام شد.


خبرنگار ایرنا در آنکارا پیرامون موضوعات مطرح شده در دیدار حسینی با اردوغان کسب اطلاع کرد که وزیر اقتصاد و دارایی کشورمان در این دیدار پیام کتبی ' محمود احمدی نژاد ' در خصوص روابط دو جانبه و چگونگی راههای گسترش مناسبات فی مابین را تسلیم نخست وزیر ترکیه کرده است.


گفتگو پیرامون مناسبات دوجانبه از جمله سرنوشت قرارداد تجارت ترجیحی، فرایند مبادلات بازرگانی در راستای هدف 30 میلیارد دلار در تجارت بین دوکشور، توسعه حمل و نقل و تسهیل در تجارت ترانزیت با به سازی پایانه های مرزی دوکشور، همکاریهای متقابل شرکتهای دوکشور در سرمایه گذاریهای جدید و مسایل بانکی و نیز ارایه گزارشی از کمک رسانی کشورمان به قحطی زدگان آفریقا از دیگر موضوعاتی است که به نظر می رسد در این دیدار مطرح شده باشد.


شایان ذکر است کمیته اجرایی سازمان همکاریهای اسلامی (سازمان کنفرانس اسلامی سابق) با شرکت وزرای کشورهای عضو و به میزبانی 'احمد داوداوغلو' وزیر خارجه ترکیه در استانبول تشکیل جلسه خواهد داد.
انتظار می رود در این نشست آخرین وضعیت قحطی سومالی و فاجعه انسانی در آن کشور که بیش از سه میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داده، مورد بررسی اعضا قرار گرفته و تدابیری برای مقابله با تعمیق این فاجعه انسانی و نیز هماهنگی در کمک رسانی به گرسنگان و آوارگان شاخ آفریقا، اندیشیده شود.


این نخستین باری است که کمیته اجرای سازمان همکاریهای اسلامی از بدو تاسیس این نهاد در سال 2006 میلادی در خارج از جده جلسه فوق العاده ای تشکیل می دهد.


انتظار می رود 'شمس الدین حسینی' به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در این نشست فعالیتهای کشورمان برای کمک به قحطی زدگان سومالی را تشریح کند.

 

۲۹ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۱۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP