استاندار تهران:اقدامات موثری برای تسهیل سرمایه گذاری خارجی در استان تهران انجام شد

استاندار تهران:اقدامات موثری برای تسهیل سرمایه گذاری خارجی در استان تهران انجام شد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از ایرنا ، استاندار تهران گفت: فرایند سرمایه گذاری خارجی با انجام اقدامات موثر در این استان تسهیل شده است.

 
'مرتضی تمدن' روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره شاخص های انتخاب تهران به عنوان استان برتر در زمینه جذب و نظارت بر طرح های سرمایه گذاری خارجی افزود: میزان جذب سرمایه خارجی، حل مشکلات سرمایه گذاران و سرعت در انجام کارها و فعالیت ها از جمله این شاخص ها است.


وی گفت: پیگیری اداری طرح های سرمایه گذاری خارجی، حذف کاغذبازی و موارد دیگری که مانع از انجام کار می شود و همچنین نظارت بر مراحل جذب سرمایه گذاری خارجی از دیگر شاخص هایی بود که در بخش سرمایه گذاری کشور ارزیابی و در نهایت استان تهران در این بخش اول شد.


استاندار تهران افزود: پس از تصویب و ابلاغ آیین‌نامه‌های تشکیل ستاد سرمایه‌گذاری و مرکز خدمات سرمایه‌گذاری، سازمان امور اقتصادی و دارایی استان تهران بلافاصله دبیرخانه ستاد سرمایه‌گذاری را در این سازمان تشکیل و مکان مناسبی را برای استقرار این مرکز اختصاص داد.


وی رسیدگی به اعتراض متقاضیان سرمایه گذاری در خصوص صدور مجوز یا پروانه فعالیت را یکی از وظایف ستاد یاد شده برشمرد و گفت: ستاد سرمایه‌گذاری استان تهران سال گذشته هفت نشست برگزار و به اعتراض متقاضیان سرمایه‌گذاری رسیدگی کرد.


تمدن افزود: نمایندگان تام‌الاختیار 11 دستگاه استانی در ستاد سرمایه گذاری و مرکز خدمات سرمایه گذاری استان تهران حضور دارند و به طور مستمر وضعیت سرمایه‌گذاری در استان را رصد می کنند.
وی، میزان سرمایه‌گذاری خارجی استان تهران در سال گذشته را 112 میلیون و 746 هزار دلار ذکر کرد که نسبت به سال قبل آن از رشد 276 درصدی برخوردار است.


به گفته استاندار تهران در سال گذشته 27 مجوز سرمایه گذاری خارجی در استان تهران صادر شده است.
چهارم مردادماه امسال در مراسم اعلان انتشار گزارش جهانی سرمایه گذاری خارجی (World Investment Report 2011 ) با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، استان تهران، رتبه نخست جذب و نظارت بر طرح های سرمایه گذاری خارجی کشور در سال 1389 معرفی و از استاندار و رییس سازمان امور اقتصادی و دارایی این استان تقدیر شد.

 

۲۹ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۰۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP