معرفی 10 میلیارد دلار طرح صنعتی و تجاری به صندوق توسعه ملی

معرفی 10 میلیارد دلار طرح صنعتی و تجاری به صندوق توسعه ملی
عضو هیات رییسه صندوق توسعه ملی، منابع صندوق را در حدود 20 میلیارد دلار اعلام کرد و افزود: 30 درصد از منابع صندوق توسعه ملی یعنی در حدود هفت میلیارد دلار می‌تواند در حوزه صنعت و معدن مورد استفاده قرار گیرد.
 
 
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران و به نقل از تجارت پرس محمود دودانگه در گفت‌وگویی با اشاره به این مطلب که وزارت بازرگانی سابق براساس برنامه پنجم توسعه موظف به ایجاد 290 هزار و وزارت صنایع و معادن 320 هزار فرصت شغلی است، ادامه داد: ایجاد 610 هزار فرصت شغلی در وزارتخانه جدید منوط به اختصاص منابع مالی و اعتبارات لازم برای این طرح است .
 
وی، اعتبار لازم برای ایجاد هر فرصت شغلی در حوزه صنعت و معدن را 70 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: این در حالی است که هر فرصت شغلی در بخش تجارت و بازرگانی 10 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.
 
این مقام مسوول، اعتبار مورد نیاز برای ایجاد زیرساخت‌های تجاری را 4 هزار و 480 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: در طول برنامه پنجم باید 2 میلیون و 22 هزار تن سردخانه، 2 میلیون و 878 هزار تن ظرفیت نگه‌داری غلات، 4 میلیون و 632 هزار تن انبار، 310 مجتمع و شهرک‌های صنعتی، 300 مرکز بسته‌بندی، 118 فروشگاه زنجیره‌ای، 13 هزار و 600 تن کارخانجات تولید نان صنعتی، 35 پایانه حمل و نقل کالا، 200 هزار واحد صنفی تولیدی و توزیعی، 220 هزار میدان میوه و تره‌بار، 75 نمایشگاه عرضه مستقیم کالا و 10 هزار کارگاه تولید فرش دستباف راه‌اندازی شود.
 
به گفته وی منابع لازم برای تحقق این مهم باید از طریق صندوق توسعه ملی، اعطای تسهیلات از سوی بانک‌ها، فایناس و سرمایه‌گذاری خارجی، انتشارات اوراق مشارکت و فرصت‌هایی همچون فروش دارایی‌ها که قانون بودجه 90 در اختیار وزارتخانه‌ها قرار داده است ، تامین شود.
 
عضو هیات رییسه صندوق توسعه ملی، از معرفی 10 میلیارد دلار طرح صنعتی و تجاری به صندوق توسعه ملی خبر داد و خاطرنشان کرد: طرح‌های ارائه‌شده به صندوق باید از توجیه اقتصادی و مالی کافی برخوردار باشد.
 
۶ شهریور ۱۳۹۰ ۱۰:۳۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP