از سوی رییس جمهوری: لایحه عضویت ایران در صندوق همبستگی اسلامی برای توسعه تقدیم مجلس شد

از سوی رییس جمهوری: لایحه عضویت ایران در صندوق همبستگی اسلامی برای توسعه تقدیم مجلس شد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از ایرنا، رییس‌جمهوری لایحه عضویت ایران در 'صندوق همبستگی اسلامی برای توسعه' وابسته به بانک توسعه اسلامی را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.

   
 
به گزارش ایرنا ،'محمود احمدی نژاد' لایحه عضویت ایران در 'صندوق همبستگی اسلامی برای توسعه' وابسته به بانک توسعه اسلامی که بنا به پیشنهاد معاونت حقوقی رییس‌جمهوری، در هیات وزیران تصویب شده است را برای طی تشریفات قانونی تقدیم مجلس کرد.


در مقدمه توجیهی این لایحه آمده است:به منظور گسترش حضور فعال جمهوری اسلامی ایران در سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی و بهره‌گیری از آن در جهت تامین منافع ملی و تحقق هر چه بیشتر همگرایی منطقه‌ای و بین‌المللی در راستای اصول و اهداف استراتژیک سیاست خارجی کشور و بهره گیری از آخرین دستاوردهای علمی و تکنولوژی لایحه عضویت ایران در صندوق همبستگی اسلامی برای توسعه وابسته به بانک توسعه اسلامی این لایحه تدوین و تقدیم مجلس می شود.


به گزارش ایرنا ،بر اساس ماده واحده این لایحه و در صورت تصویب نهایی به دولت اجازه داده می شود در 'صندوق همبستگی اسلامی برای توسعه' وابسته به بانک توسعه اسلامی و با پذیره نویسی 100 میلیون دلار عضویت یابد و نسبت به پرداخت حق السهم مربوط اقدام و در افزایش سرمایه های آتی این صندوق با تصویب هیات وزیران مشارکت کند.


صندوق همبستگی اسلامی برای توسعه با هدف تامین مالی برنامه‌ها و طرح‌های مختلف تولیدی و خدماتی در راستای کاهش فقر در کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی تشکیل شده است. 

۱۳ شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۳۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP