سیستم مکانیزه پنجره واحد خدمات سرمایه‌گذاری آذربایجان‌شرقی کلید خورد

سیستم مکانیزه پنجره واحد خدمات سرمایه‌گذاری آذربایجان‌شرقی کلید خورد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از روابط عمومی سازمان امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی، سیستم پنجره واحدخدمات سرمایه‌گذاری در آذربایجان‌شرقی طی جلسه‌ای با حضور رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی و مدیران کل دستگاه های اجرایی ارائه‌دهنده‌ی خدمات سرمایه‌گذاری و شرکت رایانه‌ای مجری و طراح، کلید خورد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی، رضا حسینی رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی و نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان دراین جلسه که در ششم شهریور ماه جاری برگزار شد، در سخنانی با اشاره به این که مسئولیت ملی راه‌اندازی سیستم پنجره واحد خدمات سرمایه‌گذاری توسط مرکز خدمات سرمایه گذاری آذربایجان شرقی انجام می گیرد، افزود: مدیران دستگاه های اجرایی ارائه‌اهنده‌ی خدمات باید رابطه‌ی خود را با مرکز خدمات سرمایه گذاری تقویت کرده و ارتقا دهند تا بتوانیم وظایف و مأموریت محوله را به نحو احسن انجام دهیم.


وی به قانون برنامه پنجم که در آن بر مدیریت مجوزهای سرمایه گذاری تاکیدشده است ،اشاره کرد واظهار داشت: اجرای سیستم پنجره واحد در ارتقا فضای کسب وکار مهم و مثمرثمر است.
حسینی گفت: سیستم پنجره واحد این امکان را می‌دهد که سرمایه‌گذاران اعم از داخلی و خارجی نیازی به مراجعه به سایر دستگاه های اداری و اجرایی برای انجام امور سرمایه‌گذاری را نداشته باشند.


وی انجام امور سرمایه‌گذاری شامل ثبت شرکت، اخذ جواز تأسیس، بهره‌برداری، گواهی محیط زیست، ثبت سفارش ماشین آلات و تجهیزات، صدور پروانه ورودی گمرک و ... را از اهداف کلی این سیستم برشمرد.
دبیر ستاد سرمایه‌گذاری آذربایجان‌شرقی کاهش هزینه‌ها از طریق کاهش تأخیرها، عدم نیاز به پرکردن مکرر فرم‌های تکراری و در نتیجه کاهش هزینه‌ها و زمان مورد استفاده، افزایش کارآیی در فرآیند انجام امور سرمایه‌گذاری، سامان‌دهی کارآمدتر، شفاف‌تر و مؤثرتر منابع و از بین بردن انحصار اطلاعات را از جمله منافع این سیستم برای سرمایه‌گذاران ذکر کرد.


گفتنی است بخش صنعت و معدن، بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی، بخش خدمات و بازرگانی، بخش گردشگری، بخش امور زیربنایی و زیرساخت‌ها و بخش عمران و توسعه شهری از جمله بخش‌ها و زیربخش‌های اقتصادی هستند که در این سیستم لحاظ شده‌اند.


در این سیستم مسئول واحد، اطلاعات و داده‌ها را به صورت سیستم اتوماتیک دریافت می کند،سپس اطلاعات و داده‌های دریافتی به وسیله یک سیستم ،پردازش گردیده و به دستگاه صدور مجوز و خدمات‌دهنده‌ سرمایه‌گذاری مربوطه اعلام و ارسال می‌گردد و پس از انجام عملیات روی درخواست ارسال شده، پاسخی توسط دستگاه ها به مرکز ارائه می‌شود.
 این سیستم به مرکز خدمات سرمایه‌گذاری این امکان را می دهد که بر کلیه ی سیاست های اصل 44 نظارت داشته باشد وانتظار می‌رود با بهره‌برداری و استفاده از این سیستم بوروکراسی‌های زاید اداری از بین رفته و ضمن تسریع در اخذ مجوزهای لازم، سرمایه‌گذاری در استان و به تبع آن در کشور از رونق و شکوفایی خاص وبیش از پیش برخوردار شود.
 

۱۶ شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۵۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP