معاون اول رییس جمهوری کشورمان در دیدار با رییس جمهوری اکوادور: ایران علاقه مند است بسیاری از تجربیات خود را به اکوادور منتقل کند

معاون اول رییس جمهوری کشورمان  در دیدار با رییس جمهوری اکوادور: ایران علاقه مند است بسیاری از تجربیات خود را به اکوادور منتقل کند
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از ایرنا ،معاون اول رییس جمهوری کشورمان که به اکوادور سفر کرده است، عصر جمعه به وقت محلی در دیدار با 'رافائل کوررا' رییس جمهوری اکوادور تصریح کرد که ایران، علاقه مند است بسیاری از تجربیات خود را از جمله در بخش صنایع کوچک به اکوادور انتقال دهد.

   
 
به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نهاد ریاست جمهوری، معاون اول رییس‌جمهوری اسلامی ایران مذاکرات انجام شده میان هیأت‌های ایران و اکوادور را رضایت‌بخش خواند و گفت: هیأت ایرانی در این سفر مأموریت دارد همه توافقات را نهایی و برای اجرای آن هماهنگی‌های لازم را انجام دهد.


محمدرضا رحیمی عصر جمعه به وقت محلی در دیدار رییس‌جمهور اکوادور با اشاره به اینکه هیات ایرانی در مدت حضور در کیتو ملاقات‌های فشرده‌ای با مسؤولان این کشور داشته است، این مذاکرات را رضایت‌بخش خواند و گفت:‌ امروز هیچ مانع و محدودیتی برای ارتقای همه جانبه روابط میان ایران و اکوادور وجود ندارد.


معاون اول رییس‌جمهوری با اشاره به اعمال تحریم های صورت گرفته علیه کشورمان آن هم ازسوی قدرت های زورگو، گفت: این تحریم‌ها بخاطر آزادی‌خواهی و دفاع از حق توسط ملت ایران است اما قدرت‌های زورگو نخواهند توانست مانع از ارتقای روابط ایران با دیگر کشورها از جمله اکوادور شوند.


رحیمی افزود: جمهوری اسلامی ایران امروز از توانمندی‌های بزرگی در بخش‌های مختلف از جمله پتروشیمی و صنعت نفت برخوردار و علاقمند است بسیاری از تجربیات خود در بخش صنایع کوچک و سودآور را به اکوادور منتقل کند.


رافائل کوررا، رییس‌جمهوری اکوادور نیز در این دیدار که با حضور هیأت‌های عالی‌رتبه دو کشور انجام شد با ابراز خرسندی از حضور هیأت‌ عالی‌رتبه ایرانی در این کشور بر ضرورت رفع موانع در اجرای توافقات میان دو کشور تأکید کرد.


وی با بیان اینکه دولت اکوادور همواره علاقه مند است که شرکت‌های ایرانی در این کشور سرمایه‌گذاری کنند، خاطر نشان کرد: این امر نه تنها بخاطر علاقه‌ به ایران بلکه بخاطر تاریخ و تمدن کهن ایرانی و پیشرفت‌های علمی و فنی این کشور است.


رییس‌جمهوری اکوادور با اشاره به اینکه روابط دو کشور دوستانه و برادرانه است، خواستار افزایش سطح همکاری‌ها و ارتقای روابط اقتصادی میان دو کشور شد. 
 
 

۱۹ شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۳۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP