مجمع جهانی اقتصاد اعلام کرد: ایران 29امین کشور جهان از نظر حجم GDP

مجمع جهانی اقتصاد اعلام کرد: ایران 29امین کشور جهان از نظر حجم GDP
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از ایسنا ،مجمع جهانی اقتصاد ایران را از نظر حجم تولید ناخالص داخلی به عنوان 29امین کشور جهان معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، براساس تازه‌ترین گزارش منتشر شده از سوی مجمع جهانی اقتصاد حجم تولید ناخالص داخلی ایران حدود 357 میلیارد و 200 میلیون دلار برآورد شده که به این ترتیب ایران از نظر تولید ناخالص داخلی عنوان 29 جهان را به دست آورده است. ایران در سال گذشته نیز با 330 میلیارد و 500 میلیون دلار عنوان 29 جهان را از نظر حجم تولید ناخالص داخلی بدست آورده بود. به این ترتیب تولید ناخالص داخلی این کشور در سال 2010 نسبت به سال 2009 بالغ بر هشت درصد افزایش یافته است.


در این رده‌بندی آمریکا با تولید ناخالص داخلی بیش از 14 هزار و 658 میلیارد دلار در صدر قرار گرفته و کشورهای چین و ژاپن به ترتیب با بیش از پنج هزار و 878 میلیارد دلار و پنج هزار و 456 میلیارد دلار دوم و سوم شدند.


به گزارش ایسنا ،آلمان، فرانسه، بریتانیا، برزیل، ایتالیا، کانادا و هند نیز از نظر حجم تولید ناخالص داخلی رده‌های چهارم تا دهم جهان را به خود اختصاص دادند.
تنها 15 کشور نخست این رده بندی دارای تولید ناخالص داخلی بیش از یک هزار میلیارد دلار هستند.
همچنین در قاره آسیا ایران بعد از کشورهای چین، ژاپن، هند، کره‌جنوبی، ترکیه، اندونزی، عربستان سعودی و تایوان در رده‌ نهم قرار گرفت. در منطقه خاورمیانه نیز ایران بعد از کشورهای ترکیه و عربستان سعودی رده سوم را به خود اختصاص داد.


حجم تولید ناخالص داخلی ایران بیشتر از کشورهایی مانند تایلند، یونان، فنلاند، مالزی، نیجریه، اوکراین و دانمارک اعلام شده است.
در رده‌بندی مجمع جهانی اقتصاد که 142 کشور جهان در آن حضور دارند، کشورهای تیمور شرقی، گامبیا، بلیز، بوروندی‌ و کیپ ورد از نظر حجم تولید ناخالص داخلی در قعر جدول قرار گرفتند.


۲۰ شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۵۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP