ایران نیروگاه ترکیبی خورشیدی - بادی ساخت

ایران نیروگاه ترکیبی خورشیدی - بادی ساخت
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، محققان ایرانی موفق شدند نیروگاه ترکیبی خورشیدی - بادی بسازند .

محققان ایرانی موفق شدند ، نیروگاه ترکیبی خورشیدی - بادی بسازند ؛با راه اندازی این نیرو گاه ، جریان تولید برق به طور دائمی امکان پذیر می شود؛برق تولید شده از این نیروگاه ، بسیار سالم و بدون اعوجاج ( با کسر «الف» و «و» ) است


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از واحد مرکزی خبر ، رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی گفت : با راه اندازی نیروگاه ترکیبی خورشیدی - بادی ، جریان تولید برق به طور دائمی امکان پذیر می شود .
توفیق افزود : برق تولید شده از این نیروگاه ، بسیار سالم و بدون اعوجاج ( با کسر «الف» و «و» ) است .
وی با اشاره به استفاده از نیروگاه های خورشیدی در برخی مناطق کشور تصریح کرد : یکی از مشکلات اساسی نیروگاههای خورشیدی نداشتن جریان دائمی برق است که در روزهای ابری و شبها تولید برق را غیر ممکن می کند .


رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی همچنین درباره عملکرد نیروگاههای بادی نیز گفت : در این نیروگاه ها نیز وقتی وزش بادی در عصرها و شب ها نباشد برقی نیز تولید نمی شود .
توفیق افزود : با تولید نیروگاهی ترکیبی از خورشید و باد توانستیم به تولید برق دائمی دست یابیم .
رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی مشکین دشت کرج اضافه کرد: راندمان بالای تولید ، نیاز نداشتن به تعمیرات ، و نصب آسان از دیگر ویژگی های این نیروگاه ترکیبی است.


عباسپور محقق این طرح نیز گفت : با حمایت های دولت برای راه اندازی این نیروگاهها ، می توان 12 درصد از برق کشور را تولید کرد .
وی افزود : این نیروگاه قابلیت راه اندازی و تولید برق را در مواقع اضطراری مثل وقوع سیل و زلزله و نیز نصب دکل های مخابراتی ، در مناطق صعب العبور دارد .


کارشناسان معتقدند که 30 تا 40 درصد از آلودگی هوا و محیط زیست ، ناشی از احتراق سوختهای فسیلی در وسایل نقلیه و نیروگاهها است .
وی گفت : با راه اندازی این نیروگاه های هیبریدی می توان میزان آلودگی هوا را نیز به صفر رساند .
عباسپور افزود: با توجه به اجرای قانون هدفمندی یارانه ، تولید برق از این نیروگاهها در مقایسه با تولید برق از نیروگاههای فسیلی 20 تا 30 درصد ارزان تر است .
این محقق اضافه کرد : با حمایت های دولت و اختصاص اعتبار می توان در 3 تا 5 سال آینده به تولید برق از این نیروگاهها امیدوار بود .


همچنین رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی درباره راه اندازی این نیروگاه و تولید برق از آن در برخی مراکز تحقیقاتی گفت : قرار است با هزینه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این نیروگاه در 17 مرکز پژوهشی کشور راه اندازی شود .


وی با بیان اینکه برای هر مرکز دانشگاهی 20 کیلو وات برق تولید می شود افزود : پیش بینی می شود با استفاده از این نیروگاه ها تا آذر ماه امسال در مجموع 340 کیلو وات برق در این مراکز علمی و تحقیقاتی کشور تولید شود .

۲۰ شهریور ۱۳۹۰ ۱۵:۳۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP