در پاسخ به مهر اعلام شد: طرح های مشترک ایرانی-خارجی در لیست حمایت صندوق توسعه ملی

در پاسخ به مهر اعلام شد: طرح های مشترک ایرانی-خارجی در لیست حمایت صندوق توسعه ملی
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از مهر ،رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی از امکان ارائه تسهیلات و حمایت از طرح های مشترک ایرانی - خارجی خبر داد و گفت: اولویت اصلی در تسهیلات دهی به طرح ها، اشتغال زایی است.

به گزارش خبرنگار مهر، رحیم قربانی عصر امروز در مراسم انعقاد قرارداد عاملیت صندوق توسعه ملی با بانک های عامل و در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص برنامه صندوق در تسهیلات دهی به پروژه 2.5 میلیونی اشتغالی دولت در سال جاری، گفت: همه طرح هایی که هم اکنون از صندوق تسهیلات دریافت می کنند حتما اشتغال ایجاد خواهند کرد.

رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی، اظهار داشت: در هر حال همین که تلاش می شود تا پروژه هایی آغاز به کار کنند و اعتبارات اسنادی برای آنها افتتاح شود به معنی ایجاد فرصت های جدید شغلی در کشور خواهد بود.

قربانی در پاسخ به این سوال که در شرایط مساوی بین دو طرح پیشنهادی آیا اولویت اشتغال زایی طرح ها مورد توجه صندوق خواهد بود و یا خیر؟ ادامه داد: حتما در بررسی و تایید نهایی طرح ها، آن پیشنهادی که اشتغال زایی بالاتری داشته باشد مورد توجه و انتخاب قرار خواهد گرفت.

وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر در زمینه برنامه صندوق توسعه ملی در حمایت از طرح های مشترک ایرانی - خارجی، گفت: صندوق از طرح های مشترک ایرانی و خارجی حمایت تسهیلاتی خواهد کرد.

رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی، تاکید کرد: سرمایه گذارانی که به صورت مستقل و بدون مشارکت سرمایه گذار داخلی بخواهند درخواست کنند باید با رعایت اصل 80 از مجلس مصوبه دریافت کنند.

به گفته قربانی، برای حمایت از کالاها و خدمات ایرانی حتی از کسانی که کالا و محصول تولید داخل را در خارج کشور مورد استفاده قرار می دهند نیز حمایت تسهیلاتی می شود و این امر در راستای تشویق صادرات صورت می گیرد.

وی همچنین از پیش بینی افزایش منابع صندوق توسعه ملی به حدود 30 میلیارد دلار تا پایان سال جاری اشاره کرد و بیان داشت: هم اکنون منابع در اختیار این صندوق 21 میلیارد دلار است.

رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی با تاکید بر پرداخت تسهیلات این صندوق به طرح های ارائه شده توسط بخش خصوصی، تعاونی و عمومی غیردولتی، بیان داشت: در این قالب بانک ها هر طرحی را که بپذیرند و توجیه اقتصادی آن را تایید کنند از حمایت صندوق برخوردار می شوند.

قربانی این مطلب را هم افزود که تاکنون 709 طرح به صندوق ارسال شده است که عموما ایجادی و نیازمند گذراندن 2 سال دوران سازندگی هستند، بنابراین نحوه بازپس گیری منابع ارائه شده به آنها بر اساس یک جدول زمانبندی شده خواهد بود.

وی دوران بازپرداخت تسهیلات را عموما 8 سال دانست و تاکید کرد: سود تسهیلات در نظر گرفته شده برای کل طرح ها 6 درصد است که این میزان برای طرح های مناطق محروم و کشاورزی 5 درصد است.


 

۲۱ شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۳۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP