بازدید استانداران ترکیه از منطقه آزاد ارس/ استاندار ایالت آرداهان: منطقه آزاد ارس به‌زودی قطب سرمایه‌گذاری صنعتی و تجاری می‌شود

بازدید استانداران ترکیه از منطقه آزاد ارس/ استاندار ایالت آرداهان:   منطقه آزاد ارس به‌زودی قطب سرمایه‌گذاری صنعتی و تجاری می‌شود
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایسنا ،استانداران دو استان آردهان و قارص ترکیه در بازدید از منطقه آزاد ارس توسعه منطقه آزاد ارس و توانمندی‌های آن را فراتر از شنیده ها توصیف کرده و برای معرفی و تشویق حضور سرمایه گذاران کشورشان در این منطقه تجاری و صنعتی اعلام آمادگی کردند.


به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان شرقی استانداران آردهان و قارص ترکیه در حاشیه نخستین همایش همکاری های اقتصادی استان های همجوار ایران و ترکیه در تبریز از منطقه آزاد ارس بازدید کرده و از نزدیک با فعالیت ها و توانمندیهای این منطقه آشنا شدند.


استاندار ایالت آردهان هدف از سفر به منطقه آزاد ارس را کسب اطلاعات کافی و بررسی امکانات موجود برای همکاری های تجاری و صنعتی اعلام کرد و افزود: منطقه آزاد ارس به منظور ایجاد مکانی جهت جذب سرمایه گذاری و توسعه اقتصاد و صنعت در شمال غرب ایران ایجاد شده و به جهت نزدیکی به استانهای آردهان و قارص مورد توجه برای توسعه همکاریهای اقتصادی است.


وی درخشان بودن آینده منطقه آزاد ارس را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: موقعیت استراتژیکی و قرارگیری در شاهراه های تجاری منطقه ای و بین المللی، منطقه آزاد ارس را در آینده نزدیک به یکی از قطب های سرمایه گذاری صنعتی و تجاری در منطقه مبدل خواهد کرد.


مصطفی تک من درخصوص نحوه معرفی این منطقه به سرمایه گذاران ترک گفت: آنچه که دیده ایم فراهم بودن شرایط مناسب برای سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس بوده است و قطعا این اطلاعات را در اختیار سرمایه گذاران خواهیم گذاشت.


همچنین در ادامه این بازدید استاندار ایالت قارص نیز با بیان اینکه مشوق سرمایه گذاران برای حضور در منطقه آزاد ارس خواهیم بود گفت: ترکیه همواره به دنبال ایجاد ارتباط اقتصادی و تجاری با ایران بوده و از مهم ترین اهداف این سفر تحکیم و تداوم ارتباط با استان های همجوار دو کشور است.


احمد کارا با اشاره به وجود امتیازهای ویژه برای سرمایه گذاران در مناطق آزاد گفت: منطقه آزاد ارس نیز با توجه به ایجاد شرایط ویژه برای سرمایه گذاران از جمله حذف عوارض گمرکی و معافیت 20 ساله مالیات مکان مناسبی برای ایجاد ارتباطی دیگر در زمینه های صنعتی و تجاری بین دو کشور است.


وی گفت: در رابطه با ایجاد روابط تجاری و صنعتی با استاندار آذربایجان شرقی به توافق رسیده ایم و برداشت های خودمان را به تجار و بازرگانان ترکیه جهت سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس انتقال خواهیم داد. این مقامات ترکیه ای بر استفاده مناسب از ظرفیت های تجاری دو طرف تاکید کرده و راه اندازی آژانس بین المللی همکاری های اقتصادی بین شمال ترکیه و شمالغرب ایران را موثرترین راه برای گسترش روابط اقتصادی و بازرگانی اعلام کردند. استانداران ایالت های آردهان و قارص در حاشیه این دیدار از فازهای صنعتی و اماکن تاریخی و تفرجی منطقه آزاد ارس بازدید کردند.


در پایان این بازدید معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس با مثبت ارزیابی کردن نتایج بازدید استانداران ایالت های آردهان و قارص ترکیه اظهار داشت: توانمندیهای منطقه آزاد ارس را در این بازدید به این مقامات ترک معرفی کردیم که نتایج مثبت و قابل قبولی را در بر داشت. دکتر حاتمی افزود: استانداران آردهان و قارص بعد از مشاهده امکانات و توانمندیهای منطقه آزاد ارس ابراز علاقمندی کردند که در آینده نزدیک سرمایه گذاران آزانس های توسعه ای از جمله آژانس آناتولی که استاندار آردهان ریاست آن را عهده دار است در منطقه آزاد ارس جهت سرمایه گذاری حضور یابند. وی گفت : هم اکنون نیز سرمایه گذاران ترک در منطقه آزاد ارس در حال فعالیت های تولیدی و صنعتی هستند.


استانداران ایالت های قارص و آرداهان ترکیه به دعوت استاندار آذربایجان شرقی و با توجه به شرکت 40 واحد تولیدی بازرگانی از کشور ترکیه در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی تبریز به این شهر سفر کرده بودند.

 
 
 

۲۱ شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۳۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP