برگزاری کارگاه آموزشی در استان کردستان

برگزاری کارگاه آموزشی در استان کردستان
کارگاه آموزشی سرمایه گذاری خارجی و روشهای تأمین مالی و بین المللی خرداد ماه سالجاری در استان کردستان برگزار گردید
خرداد ماه سالجاری کارگاه آموزشی تحت عنوان " سرمایه گذاری خارجی و روشهای تأمین مالی بین المللی " در استان کردستان با حضور استاندار کردستان و مدیران بخشهای دولتی و خصوصی استان برگزار گردید. در این کارگاه دکتـــر جمالی طی سخنانی ضمن تأکید بر توانمندیها و پتانسیل بالای استان کردستان در زمینه جذب سرمایه گذاری، برگزاری چنین کارگاه هایی را بعنوان گامهایی مهم در راستای توسعه و رونق اقتصادی منطقه و کشور برشمرده و به تبیین قانون برنامه چهارم توسعه و اهداف تعیین شده در برنامه پرداخت. وی همچنین در بخش دیگری از برنامه کارگاه با معرفی مجموعه قوانین و مقررات ناظر بر سرمایه گذاری خارجی در کشور، ضمن ارائه برخی آمارهای مربوط به سرمایه گذاری خارجی در ایران خاطر نشان ساخت،  بعد از تصویب قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری و طی سالهای اخیر میزان طرحهای مصوب و همچنین سرمایه آورده خارجی به کشور نسبت به قبل از افزایش محسوسی برخوردار بوده است.
دکتر جمالی در ادامه پیشنهاداتی را جهت رفع مسائل و مشکلات مطرح شده توسط استاندار استان کردستان از جمله : ایجاد شهرکهای صنعتی فوری در استانهایی که مرز مشترک با کشورهای دیگر دارند، ایجاد مراکز خدمات سرمایه گذاری در شهرهای بزرگ در استان ارائه نمود.
در بخش پایانی این کارگاه، آقای قهرمانی رئیس اداره مطالعات و بازارهای بین المللی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به تبیین روشهای تأمین منابع مالی خارجی به شیوه قرضی پرداخته و ضمن معرفی خطوط اعتباری و نحوه استفاده از آن به معرفی بانک توسعه اسلامی و بانک جهانی و روشهای و نحوه استفاده از تسهیلات آنها پرداخت.
۲۷ خرداد ۱۳۸۶ ۱۴:۴۹
سازمان سرمایه گذاری |

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP