قزاقستان خواستار گسترش روابط اقتصادی خود با ایران شد

قزاقستان خواستار گسترش روابط اقتصادی خود با ایران شد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران به نقل از خبرگزاری فارس ،وزیر حمل و نقل قزاقستان ضمن تاکید بر گسترش همکاری های اقتصادی کشورش با ایران خواستار تسریع اجرای پروژه راه آهن اوزن گرگان شد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ترند نیوز، سفیر ایران در قزاقستان تاکید کرد قزاقستان یکی از مهمترین شرکای تجاری و اقتصادی ایران به شمار می رود .

قربان سیفی در دیدار با بریک کامالی اف وزیر حمل و نقل و ارتباطات قزاقستان تصریح کرد بخش حمل و نقل یکی از مهمترین زمینه های گسترش همکاری های اقتصادی و تجاری ایران و قزاقستان به شمار می رود .
وی افزود ایران قصد دارد حجم مبادلات تجاری خود با قزاقستان را به بیش از 10 میلیارد دلار افزایش دهد .
وزیر حمل و نقل قزاقستان نیز در این دیدار ضمن اشاره به همکاری های دو کشور در بخش حمل و نقل و ترانزیت کالا خواستار گسترش این همکاری ها شده است .


وی افزود هم اکنون شرکت هواپیمایی ماهان ایر یک پرواز در هفته را بین تهران آلماتی برقرار کرده است . شرکت ایرانی دنا راهساز نیز هم اکنون مشارکت خوبی را در اجرای پروژه اروپای غربی به غرب چین در مرزهای قزاقستان داشته است .


وزیر حمل و نقل قزاقستان افزود اجرای پروژه راه آهن اوزن گرگان نیز یکی از مهمترین پروژه های مشترک ایران و قزاقستان در بخش حمل و نقل ریلی به شمار می رود . اجرای این پروژه نقش مهمی در افزایش حجم مبادلات کالا تا مسیر خلیج فارس خواهد  داشت .


وی از طرف ایرانی خواست تا برای تکمیل هر چه سریعتر این پروژه در مرزهای ایران تلاش کند . وی همچنین از ایران دعوت کرد تا در کنفرانس بین المللی حمل و نقل که دهم و یازدهم نوامبر در شهر آستانه برگزار می شود شرکت کنند . این کنفرانس با هدف افزایش همکاری های آسیا و اروپا در بخش حمل و نقل برگزار خواهد شد .

۲۱ شهریور ۱۳۹۰ ۱۶:۳۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP