وزیر اقتصاد: شورای گفت وگو پلی برای توسعه بیشتر اقتصادکشور است

وزیر اقتصاد: شورای گفت وگو پلی برای توسعه بیشتر اقتصادکشور است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایلنا،وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که در محل وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد به خبرنگاران گفت: شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی پلی بین این دو بخش برای حل مشکلات بخش خصوصی است.

اعطای تسهیلات ارزان قیمت، پرداخت کمک‌های بلاعوض و حذف بوروکراسی از جمله اقداماتی است که برای حمایت بیشتر از واحدهای تولیدی انجام شده است.


به گزارش خبرگزاری ایلنا، سید شمس الدین حسینی با بیان این مطلب اظهار داشت: ساز و کار شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی تصمیم گیری به این مفهوم که مصوبه داشته باشد، نیست، بلکه‌‌ همان طور که در قانون تعیین شده، هدف این شورا بررسی معضلات و مشکلات از طریق گفتگو و پیدا کردن راه حل برای این مشکلات است.

وی ادامه داد: در این جلسات اگر تشخیص داده شود مصوبه‌ای برای رفع مشکلات بخش خصوصی به دولت خواهیم برد برای پیمانکاران که طلبکار و یا بدهکار دولت هستند به یک جمع بندی رسیده‌ایم تا بتوانیم قانونی برای رفع مشکل پیمانکاران تدوین کنیم.

سخنگوی اقتصادی دولت با بیان اینکه شورای گفتگو نهادی است در راستای کمک به تصمیم سازی گفت: این جلسات تاکنون بسیار موثر بوده است وه‌مان طور که در جلسه اول گفتم اگر شکستی مطرح شود، می‌گویند شکست دولت، شکست بازار، شکست دولت در بازار و در این مورد که از ادبیات خاصی استفاده نشده، شکست فاصله‌ها است.

وی با تاکید بر ضرورت اجرای فازهای بعدی قانون هدفمند کردن یارانه‌ها اظهار داشت: تاکنون در سه جلسه این شورا، در خصوص هدفمند کردن یارانه‌ها بحث کرده‌ایم و جلسه امروز نیز معطوف به همین امر بود.

حسینی  ادامه داد: افرادی که از بخش خصوصی در این جلسه شرکت کرده بودند، مسائل و مشکلات بخش خصوصی را مطرح کردند و ما نیز با توجه به امکانات، ظرفیت‌ها و رویکردهای قانونی، مصوبات را توضیح و عملکرد بخش‌های مختلف در بحث صرفه جویی را مطرح نمودیم و بار دیگر همه بر اجرای هدفمند کردن یارانه اتفاق نظر داشتند.

وزیر اقتصاد با تأکید بر ضرورت حمایت از واحدهای تولیدی کشور گفت: اعطای تسهیلات ارزان قیمت، پرداخت کمک‌های بلاعوض و حذف بوروکراسی از جمله اقداماتی است که برای حمایت بیشتر از واحدهای تولیدی انجام شده است.

وی افزود: همکاری‌های بین بخشی، شیوه‌های تنظیم بازار و قیمت گذاری، بهره‌وری و افزایش آنکه شاه بیت موفقیت هدفمند کردن یارانه‌ها می‌باشد از دیگر موضوعات مورد بحث جلسه امروز شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی بود.

حسینی همچنین از پرداخت ۱۰۰ میلیارد تومان یارانه به دامداران خبر داد. 
 

۲۱ شهریور ۱۳۹۰ ۱۷:۱۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP