در گفتگو با مهر پیشنهاد شد: تدوین الگوهای جدید و پیشرفته تامین مالی/ لزوم تغییر نگرش جذب منابع

در گفتگو با مهر پیشنهاد شد: تدوین الگوهای جدید و پیشرفته تامین مالی/ لزوم تغییر نگرش جذب منابع
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از مهر ،رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران تدوین الگوهای جدید و پیشرفته تامین مالی برای جذب منابع مالی خارجی را پیشنهاد کرد و گفت: نگرش تامین مالی در کشور باید تغییر کند.

 علیشیری در گفتگو با مهر گفت: یکی از اقدامات اساسی برای افزایش میزان جذب سرمایه گذاری خارجی  تدوین راهبرد توسعه صنعتی است.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه باید اولویت بخشهای اقتصادی در جذب منابع خارجی مشخص شوند، افزود: مشوقهای هر گروه از اولویتها نیز باید تعیین شوند.

وی ادامه داد: این اولویتها و مشوقها می تواند در قالب فرصتهای سرمایه گذاری خارجی در اختیار سرمایه گذاران  خارجی بالقوه قرار گیرد.

رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران با بیان اینکه اینگونه اقدامات در جذب منابع مالی خارجی موثر است، تصریح کرد: بخشها و پروژه های زیربنایی کشور از ظرفیتهای بالایی برای جذب سرمایه گذاری خارجی برخوردار هستند.

علیشیری صندوقهای توسعه ای مانند صندوق توسعه ملی را که توسط دولتها ایجاد می شود، در حمایت از سرمایه گذاران و افزایش سرمایه گذاری خارجی کارآمد دانست.

وی بر تغییر در نگرش تامین مالی در کشور تاکید کرد و افزود: دستگاههای اجرایی و بخش خصوصی نباید فقط به منابع مالی داخلی متکی باشند.

معاون وزیر اقتصاد تدوین الگوهای جدید و پیشرفته تامین مالی برای جذب منابع مالی خارجی را پیشنهاد و نسبت به نبود پروژه های تعریف شده در این زمینه انتقاد کرد.
 

۲۱ شهریور ۱۳۹۰ ۱۷:۵۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP