برای نخستین بار در کشور؛ محموله سنگ‌آهن در بورس کالا عرضه شد

برای نخستین بار در کشور؛ محموله سنگ‌آهن در بورس کالا عرضه شد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از آنا، در شرایطی که پیش از این فروش سنگ‌آهن صادراتی از طریق مزایده عمومی صورت می‌گرفت شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در راستای سیاست‌های کلان سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه‌ریزی برای عرضه‌ و فروش سنگ‌آهن صادراتی از طریق بورس کالا را آغاز کرد.

با برنامه‌ریزی صورت گرفته اولین عرضه‌ سنگ‌آهن صادراتی در رینگ صادراتی بورس کالا صورت گرفته و دو محموله‌در مجموع 200 هزار تن سنگ‌آهن دانه‌بندی با عیار میانگین 60 درصد با قیمت پایه 110 دلار عرضه شد که با رقابت خریداران در مدت کوتاهی به قیمت 113 و 114 دلار با شرایط تحویل در معدن به فروش رسید.

شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در آینده نیز ظرفیت مازاد سنگ آهن دانه بندی صادراتی خود در معادن میشدوان، جلال‌آباد و گل‌گهر 2 و 4 را از طریق عرضه در رینگ صادراتی بورس کالا به فروش خواهد رساند.

به گفته اکبر نوروزی، مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران؛ شفاف‌سازی عرضه‌ و فروش سنگ‌آهن، افزایش رقابت بیشتر در بازار و کسب حداکثر ارزش افزوده از مهم‌ترین دلایل رویکرد شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران برای فروش سنگ‌آهن صادراتی در بورس کالای ایران است.

۲۳ شهریور ۱۳۹۰ ۱۵:۱۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP