طرح بهبود فضای کسب و کار به صحن مجلس می‌آید

طرح بهبود فضای کسب و کار به صحن مجلس می‌آید
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری از خبرگزاری خانه ملت ،نایب رئیس کمیسیون اصل ۴۴ مجلس با بیان این که بررسی طرح بهبود فضای کسب و کار در این کمیسیون به پایان رسیده و طرح نهایی به هیئت رئیسه مجلس ارائه شده است، افزود: این طرح که یک فوریت آن قبلا تصویب شده است، در صورت موافقت نمایندگان اوایل مهرماه به صحن علنی مجلس می‌آید.

"جعفر قادری" در گفت‌وگو با خانه ملت، از احتمال بررسی طرح بهبود فضای کسب و کار در نشست‌ هفته جاری مجلس خبر داد و گفت: اگر نمایندگان مجلس با درخواست کمیسیون اصل ۴۴ برای بررسی اولویت‌دار این طرح یک فوریتی موافقت کنند، طرح بهبود فضای کسب و کار اوایل مهرماه به صحن علنی می‌آید.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: طرح بهبود فضای کسب و کار مکمل اجرای قانون خصوصی‌سازی است، زیرا واگذاری شرکت‌های دولتی بدون مساعد شدن فضای کسب و کار در نهایت موجب شکوفایی اقتصادی نمی‌شود و تنها نتیجه آن فروش شرکت‌های دولتی به کمترین ارزش ممکن بدون هیچ نتیجه مطلوبی است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در تشریح جزئیات این طرح گفت: طرح بهبود فضای کسب و کار که یک فوریت آن اوایل امسال به تصویب نمایندگان مجلس رسیده است، ۳۲ ماده دارد و هدف اصلی آن هموار کردن راه قانون اصل ۴۴ در رسیدن به شکوفایی و پیشرفت اقتصادی است.

سخنگوی کمیسیون جهاد اقتصادی همچنین افزود: این طرح پس از بررسی فشرده در جلسات کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر مرداد نهایی شد و برای قرار گرفتن در دستور کار مجلس به هیئت رئیسه، تقدیم شد.

عضو کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی با بیان اینکه تصویب این قانون بسیاری از موانع موجود در مسیر کسب و کار آسان را برطرف می‌کند، اظهار امیدواری کرد بررسی این طرح با موافقت نمایندگان در اولویت کاری مجلس شورای اسلامی  قرار گیرد.

 

۲۶ شهریور ۱۳۹۰ ۱۳:۵۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP