قاسمی خبر داد :آمادگی سازمان سرمایه گذاری برای بازاریابی پروژه های سرمایه گذاری

قاسمی خبر داد  :آمادگی سازمان سرمایه گذاری برای بازاریابی پروژه های سرمایه گذاری
سامان قاسمی مدیرکل دفتر سرمایه گذاری خارجی از آمادگی سازمان سرمایه گذاری برای بازاریابی و معرفی پروژه های سرمایه گذاری به سرمایه گذاران خارجی خبر داد .

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از روابط عمومی سازمان امور امور اقتصادی و دارایی استان خراسان شمالی ،قاسمی در حاشیه  مراسم افتتاح ساختمان معاونت اقتصادی و مرکز خدمات سرمایه گذاری خراسان شمالی ضمن قدردانی از استاندار ، مدیران و کارکنان سازمان امور اقتصادی و دارایی خراشان شمالی  ، خاطرنشان کرد : خراسان شمالی دارای  مزیتهای خوبی در زمینه های صنایع دستی و گردشگری ، کشاورزی و صنعت مزیتهای مناسبی جهت جذب سرمایه گذار خارجی  است.


مدیرکل دفتر سرمایه گذاری خارجی دارا بودن توجیه پروژه اقتصادی  وفنی برای سرمایه گذار خارجی ، داشتن مجوز سرمایه گذاری و شریک داخلی  را سه مشخصه مهم یک پروژه برای جذب سرمایه گذار دانست و خطاب به مدیران سازمان گفت  : اگر یک طرح این سه مشخصه را داشته باشد و خلاصه ای از آن را به زبان انگلیسی ترجمه و ارائه دهید ما نیز آمادگی داریم  در جهت بازرایابی پروژه های استان به سرمایه گذاران خارجی  اقدام نماییم.

 قاسمی همچنین در ادامه صحبت خود با کارکنان مرکز خدمات سرمایه گذاری افزود : منابع مالی بانکهای ما محدود است و ممکن است پاسخگوی نیاز استان ها نباشد لذا برای جبران این محدودیت باید به روش های تأمین منابع مالی خارجی مسلط گردیم.


وی داشتن همت لازم را لازمه جذب سرمایه گذار و استان را دارای موقعیت های خوب برای سرمایه گذاری خارجی دانست  و آمادگی سازمان سرمایه گذاری را  برای برگزاری دوره های آموزشی مربوطه هم به صورت مجازی و هم به صورت حضوری  اعلام نمود.


این مقام مسئول  در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد : اعطای جوایز سرمایه گذاری از جمله اقداماتی است که دولت در جهت تشویق جذب سرمایه گذاری خارجی در نظر گرفته است .
وی در پایان میزان این جوایز را در مناطق کمتر توسعه یافته 10 در هزار میزان سرمایه های وارده از خارج و در مناطق توسعه یافته 6 در هزار عنوان کرد.

 

۲۶ شهریور ۱۳۹۰ ۱۶:۴۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP