ارزش صادرات خدمات فنی ومهندسی به بیش از چهار میلیارد دلار می رسد

ارزش صادرات خدمات فنی ومهندسی به بیش از چهار میلیارد دلار می رسد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا ،رییس هیات مدیره انجمن صادرکنندگان خدمات فنی ومهندسی ایران گفت: ارزش صادرات خدمات فنی ومهندسی در سال جاری به بیش از چهار میلیارد دلار خواهد رسید که این رقم بی سابقه است .

 
' محمد رضا انصاری ' روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اظهار داشت: میزان صادرات خدمات فنی ومهندسی در پایان سال گذشته به رقم سه میلیارد و 400 میلیون دلار رسید .


وی یاداور شد : امسال تا پایان چهارماهه نخست ارزش صادرات این بخش به 604 میلیون دلار رسید که نسبت به رقم 946 میلیون دلار در مدت مشابه در سال 1389 کاهش 36 درصدی داشت ، اما با امضای قرار دادهای جدید شاهد رشد مناسبی در صادرات خدمات فنی ومهندسی هستیم .


انصاری ادامه داد : در شهریورماه جاری قرارداد دو میلیارد و 500 میلیون دلاری بین ایران و ونزوئلا به منظور ساخت 17 هزار واحد مسکونی از سوی شرکت ساختمانی کیسون به امضا رسید که نقش موثری در ارتقای صادرات خدمات فنی ومهندسی کشورمان دارد .


وی افزود: ظرفیت صادرات خدمات فنی ومهندسی شرکت های ایرانی سالانه 15 میلیارد دلار است و برای رسیدن به این رقم نقش دولت به عنوان پشتیبان و حمایتگر اهمیت به سزایی دارد .
به گفته انصاری ، براساس اطلاعات دریافتی پروژه سیمان ونزوئلا (ماتورین ) با مداخله و حمایت دولت ایران به پیشرفت 80 درصدی رسیده و انتظار می رود این کارخانه با ظرفیت تولید یک میلیون تن سیمان تا پایان سه ماهه نخست 1391 به بهره برداری برسد .


ایران پیش از این ساخت 10 هزار واحد مسکونی را ظرف مدت سه سال در ونزوئلا از سوی شرکت کیسون به مورد اجرا گذاشت .
انصاری از اجرای هفت هزار واحد مسکونی در ونزوئلا توسط یک شرکت ایرانی خبر داد و گفت: این پروژه با شتاب خوبی در دست اقدام است .
وی اضافه کرد : انتظار می رود ساخت 17 هزار واحد مسکونی از سوی شرکت مذکور در ونزوئلا موجب اشتغال 20 هزار نفر از نیروی انسانی دو کشور را فراهم سازد .


به گفته رییس انجمن صادرکنندگان خدمات فنی ومهندسی ایران ، در اجرای پروژه 10 هزار واحد مسکونی پیشین حدود هشت هزار تن تجهیزات و کالای ایرانی به ونزوئلا حمل شد و پیش بینی می شود در پروژه های جدید حجم قابل توجهی از کالاهای ایرانی مورد استفاده قرار گیرد .


صادرات خدمات فنی ومهندسی شرکت های ایرانی از سال 1373 با حجم 200 میلیون دلار آغاز شد و اکنون روند رو به رشد خود را دنبال می کند . 
 
 

۲۸ شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۵۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP