وزیر امور اقتصادی ودارایی جهت شرکت در اجلاس سالانه بانک جهانی عازم واشنگتن شد

وزیر امور اقتصادی ودارایی جهت شرکت در اجلاس سالانه بانک جهانی  عازم واشنگتن شد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از رجا نیوز ،وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز در راس یک هیات بلند مرتبه برای شرکت در اجلاس سالانه بانک جهانی و صندوق بین المللی پول به مدت 4 روز عازم واشنگتن شد.

به گزارش رجانیوز ،"بهروز علیشیری" -رییس سازمان سرمایه گذاری و کمکهای فنی و اقتصادی ایران-درگفت و گو با برنا، گفت: مجمع عمومی بانک جهانی و صندوق بین المللی هر سال پاییز در واشنگتن با حضور بانکهای توسعه ای بین المللی برگزار می شود.

به گفته وی، کلیه وزرای اقتصادی و دارایی کشورهای عضو و مقامات بانکی در این اجلاس شرکت می کنند.

علیشیری وظیفه نشست سالانه مجمع عمومی بانک جهانی و صندوق بین المللی پول را بررسی سیاست های بانک جهانی تعیین استراتژی سال آینده، بررسی صورت های مالی بانک جهانی و مسائل مالی و پولی بین المللی اعلام کرد.

به گفته وی فعالیت بانکی و جهت گیری که بانک می تواند برای کمک به مباحث توسعه ای بین المللی داشته باشد، اقتصاد بین الملل و چگونگی حل این چالش ها از جمله مباحثی است که معمولاً کشورها دیدگاههای خود را بر اساس آن بیان می کنند.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: بر این اساس یک هیات بلند پایه به سرپرستی شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصاد و دارایی نیز عازم این اجلاس شد.

به گفته علیشیری ، هیات ایرانی در این اجلاس دیدگاههای خود را در مورد دستور کار اجلاس و مسائل جهانی بیان می کند.

وی  اظهارداشت: هیات ایرانی ملاقات هایی در حاشیه اجلاس با روسای نمایندگان مانند حول موضوعات اقدامات اقتصادی دوجانبه و چندجانبه خواهد داشت.

رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای فنی و اقتصادی ایران، مباحث فنی و تخصصی مانند بحران اقتصادی دنیا، افزایش قیمت مواد غذایی، بحران محیط زیست و استفاده از انرژی پاک نیز از جمله مباحثی است که نمایندگان کشورهای عضو مجمع بانک جهانی و صندوق بین المللی پول در این نشست مطرح می کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا هیات ایرانی به مذاکره با نمایندگان کشورهای عضو درخصوص اعمال تحریم های اقتصادی علیه کشورمان می پردازد اظهارداشت: به طور طبیعی در حاشیه این اجلاس مذاکرات دو جانبه یا چند جانبه ای بر اساس علایق کشورهای عضو در دستور کار هیاتهای شرکت کننده قرار می گیرد که مسائل بانکی یا تحریم نیز می تواند از جمله این مذاکرات باشد.

علیشیری ادامه داد: وزیر امور اقتصادی و دارایی علاوه بر سخنرانی در خصوص موضوعات روز بین المللی دیداری با ایرانیان مقیم واشنگتن خواهد داشت.

 

۲۹ شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۵۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP