روزنامه فاینانشال تایمز :روند افزایشی تعداد فقرا در آمریکا

روزنامه فاینانشال تایمز  :روند افزایشی تعداد فقرا در آمریکا
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از روزنامه فاینانشال تایمز ،تعداد آمریکایی‌هایی که در زیر خط فقر به زندگی خود ادامه می دهند به بیشترین تعداد در 50 سال گذشته رسیده است.

اداره آمار ایالت متحده آمریکا با انتشار این اطلاعات که روزنامه فاینانشال تایمز آن را منتشر نموده تاکید کرده است که متوسط درآمد خانوارهای آمریکایی درسال 2010 نسبت به سال قبل از آن 3/2 درصد کاهش داشته است. به گفته این اداره در سال 2010 ، 46 میلیون و دویست هزار نفر با احتساب حداقل درآمد 22 هزار دلاری برای یک خانواده 4 نفره و یا 11 هزار دلار در آمد سالانه برای یک نفر در زیر خط فقر زندگی کرده اند. به عبارت دیگر درحال حاضر 1/15درصد از جمعیت آمریکا در زیر خط فقر قرار دارند که فشار زیادی به کابینه اوباما وارد می‌کند و این درحالی است که رفع این مشکل با وجود نرخ بیکاری 1/9 درصدی امر دشوار به نظر می‌رسد.


بر اساس این گزارش تعداد آمریکایی‌های فاقد بیمه سلامت نیز حدود یک میلیون نفر افزایش یافته و به رقم 9/49 میلیون نفر رسیده است. این گزارش دلیل این امر را کاهش سطح درآمد، افزایش فقر و در نتیجه کاهش یا ثابت ماندن تعداد پوشش بیمه‌ای افراد ذکر کرده است. در این گزارش تصریح شده است که وضع کنونی درست مشابه به شرایطی است که دهه 1960 دولت آمریکا " سیاست مبارزه با فقر" را آغاز کرد.


این گزارش همچنین به وضعیت کودکان فقیر نیز پرداخته‌ است. به این ترتیب حدود یک چهارم کودکان آمریکایی در فقر زندگی می کنند و این وضعیت برای چهارمین سال متوالی روند افزایش داشته و به بالاترین میزان از سال 1993 تاکنون رسیده است. از سوی دیگر تعداد افراد مرفه در آمریکا نیز کاهش یافته است. به استناد گزارش های منتشر شده تعداد خانوار‌های با در آمد بیشتر از یکصد هزار دلار در سال از 3/44 میلیون خانوار در سال 2009 به 2/42 میلیون خانوار در سال 2011 کاهش یافته است.


اطلاعات جدید نشان می دهد که دولت مرکزی آمریکا با مشکلات متعددی در رابطه با کسری بودجه و حمایت از فقرا دست و پنجه نرم می کند. همین وضعیت سبب شده است که در جناح بندی های سیاسی، جمهوری خواهان نیز برنامه‌هایی برای افزایش حمایت‌های اجتماعی و بهداشتی از فقرا را در دستور کار قراردهند. پیش‌بینی های بیانگر آن است که درصورت ادامه روند فعلی زندگی برای فقرا در آمریکا دشوارتر از گذشته خواهد شد و امکان آن وجود دارد که تا سال 2014، 16 درصد از جمعیت آمریکا در زیر خط فقر زندگی کنند.


به استناد این پیش بینی های در صورت تداوم روند کنونی در فاصله 2007 تا 2014 بیش از 10 میلیون نفر به جمعیت فقیر آمریکا اضافه شده است .

۲۹ شهریور ۱۳۹۰ ۱۰:۳۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP