مدیرعامل شرکت صنعتی بهشهر: توان فنی و پتانسیل بخش خصوصی باعث جذب سرمایه گذاران خارجی می شود

مدیرعامل شرکت صنعتی بهشهر: توان فنی  و پتانسیل بخش خصوصی باعث جذب سرمایه گذاران خارجی می شود
مدیر کل دفتر سرمایه گذاری خارجی به همراه جمعی از اصحاب رسانه از یکی از طرحهای سرمایه گذاری خارجی موفق بازدید و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات آنها قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران در این بازدید  چهار ساعته محمد عباسعلی‌پور  مدیر عامل شرکت صنعتی بهشهر، با اشاره به واگذاری این شرکت در سال 1371 به بخش خصوصی اظهار داشت: توان فنی بالا و پتانسیل قوی این شرکت در صنعت روغن های خوراکی باعث شد تا  در سال 83 سرمایه گذارانی از کشور عربستان علاقه مند به سرمایه گذاری در این بخش شوند و 49 درصد سهام این شرکت را خریداری کنند.


عباسعلی‌پور در ادامه افزود: با توجه به شرایط مساعد ایجاد شده در کشور برای سرمایه گذاران خارجی ،در سال 86 این سرمایه گذاران تصمیم به خرید 31 درصد دیگر از سهام این شرکت را گرفتند  به طوریکه هم اکنون 80 درصد سهام این شرکت متعلق به سرمایه گذاران خارجی می باشد.


وی با اشاره به وجود رقابت بین شرکتهای داخلی تولید کننده روغن خوراکی تصریح کرد: خوشبختانه این شرکت سهم مناسبی از بازار روغن نباتی کشور را در اختیار دارد و علیرغم نوسان قیمت در دوره های خاص زمانی این شرکت با سیاستهای ثبات قیمت دولت همگام بوده است.


 عباسعلی پور در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص تاثیر هدفمندی  یارانه ها  در قیمت و هزینه های شرکت گفت: همانطور که می دانید هدفمند شدن یارانه ها افزایش هزینه انرژی را برای تولید کننده به همراه دارد ولی خوشبختانه شرکت ما یکی از موفق ترین واحد های تولیدی می باشد که با بهره مندی از  تکنولوژی وراهکارهای مناسب کاهش انرژی مورد نیاز برای سوخت و هیدرژناسیون روغنهای مایع توانسته است براساس استاندارد های موجود تا 40 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی کند.


وی در عین حال خاطر نشان کرد : سرمایه گذار خارجی این شرکت در سال 1383یکی از سیاستهای خود را کاهش هزینه تولید از جمله هزینه انرژی قرار داد لذا شرکت پس از اجرای طرح هدفمند سازی یارانه ها با مشکل اساسی مواجه نگردید.


به گزارش خبرنگار ما ،سامان قاسمی  مدیر کل دفتر سرمایه گذاریهی خارجی  ضمن بازدید از خط تولید این شرکت ، اظهار داشت: طرح تولید روغن های خوراکی یکی از طرحهای سرمایه گذاری موفق در ایران می باشد که در سال 83 سرمایه گذار خارجی با اخذ مجوز از سازمان سرمایه گذاری در حدود 130 میلیون یورو سرمایه تحت پوشش قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری وارد کشور نموده و در این طرح سرمایه گذاری کرده است.


قاسمی در ادامه افزود :سرمایه گذار خارجی با سرمایه گذاری در این شرکت موفق گردیده تا با ایجاد یک خط فرآوری روغن خام، ضمن کاهش هزینه مواد اولیه مورد نیاز، کیفیت روغن خوراکی تولیدی را تا حد بسیار زیادی بالا ببرد. 


وی همچنین تاکید کرد:‌ سازمان سرمایه گذاری آمادگی دارد تا در صورت وجود هر گونه مشکل برای سرمایه گذاریهای خارجی، ضمن هماهنگی با دستگاه های مربوطه،مشکل را بررسی و حل نماید.
لازم به ذکر است در این بازدید مدیران سازمان سرمایه گذاری و نماینده سازمان امور مالیاتی حضور داشتند.

حاشیه های بازدید :


-شرکتهای سرمایه گذاری خارجی با بهره گیری از تکنولوژیهای نوین و الگوهای مدیریتی بین المللی در تولید در صدد کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری می باشند و در شعارهای این شرکت تشویق به نوآوری و خلاقیت  مشهود بود  که می تواند به عنوان الگویی برای شرکتهای داخلی باشد.


-مدیر داخلی این شرکت در گفتگو با خبرنگار ما اعلام کرد در گزینش نیروها برای فعالیت در  کار تلاش می کنیم ارزیابی ما بر این اساس باشد که آیا این فرد توانایی مدیر شدن در 5 سال آینده دارد یا خیر ؟

۲۹ شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۲۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP