بازدید از پروژه های سرمایه گذاری بندرامام خمینی(ره) توسط سازمان اموراقتصادی ودارایی خوزستان واصحاب رسانه

بازدید از پروژه های سرمایه گذاری بندرامام خمینی(ره) توسط سازمان اموراقتصادی ودارایی خوزستان واصحاب رسانه
این بازدید به منظــور معــرفی پروژه ها و فرصت های سرمایه گذاری استان توسط رسانه ها و با حضور مدیرکل بنادر وکشتیرانی استان،معاونت اقتصادی وکارشناسان سازمان اموراقتصادی و دارایی خوزستان و اصحاب رسانه انجام گرفت.

به گــزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران  به نقل از سازمان امور اقتصادی و دارایی خوزستان، در بازدید از پروژه های مهم سرمایه گذاری، ساخت بزرگترین کارخانه تصفیه شکر خام کشور با مشارکت سرمایه گذاران خارجی درحال انجام است که حجم سرمایه گذاری این طرح 2000 میلیارد ریال برآورد می شود و آورده سرمایه گذار خارجی دراین طرح 75% وسهم سرمایه گذار داخلی 25% است،گفتنی است انجام این طرح باعث ایجـاد 400 فرصت جدید شغلی بطور مستقیم و 18 دلار صرفه جویی ارزی به ازای تصفیه هرتن شکر در کشور می شود،با بهره برداری از این طرح سالانه یک میلیون ودویست هزار تن شکر خام تصفیه می شود.
از دیگر پروژه های مورد اشاره کارخانه تصفیه روغن خام خوراکی بود که حجم سرمایه گذاری دراین پروژه 1000 میلیارد ریال برآورد شده وظرفیت تولید آن یک میلیون تن طی سال گزارش می شود،که اتمام ساخت این کارخانه 300 فرصت شغلی دیگر بطور مستقیم ایجاد می کند.
همچنین از پروژه های مهم دیگری که مـورد بازدید قرار گرفتند احـداث مخازن نگهداری فرآورده های نفتی،پایانه غلات کاسپین وپایانه غلات خلیج فارس بودند.
درپایان این بازدید ابراهیم ایدنی مدیرکل بنادر وکشتیرانی در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان کرد: براساس خط مش های کلی برنامه چهارم توسعه کشور توانسته ایم اهداف این برنامه را بخوبی محقق سازیم بطوری که 95 درصد ناوگان حمل و نقل کشور را افزایش داده ایم و به میزان ورود 150 میلیون تن کالا در سال ظرفیت عملیاتی بنادر تحقق یافته است و تلاش می کنیم این ظرفیت را تاپایان برنامه پنجم به 200 میلیون تن کالا در سال افزایش دهیم.
وی همچنین گفت: در مجمـوع سالانه 37 میلیون تن کالا از بنـادر استان تخلیه و بارگیــری می شود که این میزان 31% از ظرفیت ورود کالا در کل کشور را شامل می شود.
 
 
 

 

۱۸ مهر ۱۳۹۰ ۱۶:۲۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP