افزایش سرمایه‌گذاری در اکتشاف؛ افقی روشن برای صنعت مس

افزایش سرمایه‌گذاری در اکتشاف؛ افقی روشن برای صنعت مس
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از مهر ،رئیس کمیته معدن مجلس با بیان این که اقدامات صورت گرفته در حوزه‌های اکتشاف و بهره‌برداری از معادن مس قابل تقدیر است، گفت: افزایش سرمایه‌گذاری در بخش اکتشاف، افق‌های روشنی را برای صنعت مس کشور نوید می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا سجادیان با طرح این موضوع که ایران به لحاظ برخورداری از عناصر معدنی در جایگاه قابل قبولی قرار دارد، اظهار داشت: بیشتر شهرها و استان‌های کشور در کمربندی قرار دارند که به لحاظ مس ‌خیز بودن نیازمند توجه بیشتر مسئولان و برنامه‌ ریزی بهتر آنها برای به دست آوردن این منابع است.

رئیس کمیته معدن مجلس شورای اسلامی افزود: استان‌های مس‌ خیز باید در راس توجهات مسئولان قرار گیرند، به ویژه اینکه ذخایر غنی مس این استان ها از عیار مناسبی هم برخوردار است.

وی با تاکید براین که استفاده از دستگاه های اکتشافی مدرن و تکیه بر دانش روز دنیا می‌تواند جایگاه ایران را به عنوان یکی از کشورهای مس‌ خیز جهان تثبیت کند، تاکید کرد: ما باید سیاست نخست خود را به بحث اکتشاف اختصاص دهیم.

به گفته سجادیان، سرمایه ‌گذاری در بخش فرآوری نیز علاوه بر ایجاد اشتغال، در افزایش تولید ناخالص داخلی تاثیر بسزایی دارد.

وی با اشاره به بخش ‌هایی از سند چشم‌انداز 20 سال کشور و برنامه پنجم توسعه که به کاهش وابستگی به نفت می‌پردازد، اظهار داشت: با توجه به افزایش روزافزون قیمت مس در بازارهای جهانی می‌توان از این فرصت در جهت افزایش صادرات غیرنفتی استفاده کرد.


۳ آبان ۱۳۹۰ ۱۰:۵۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP