توسط ایرانیان خارج از کشور،پروژه های سرمایه گذاری تحقق می یابد: احداث منطقه نمونه گردشگری و طرح تولید پارکتهای چوبی

توسط ایرانیان  خارج از کشور،پروژه های سرمایه گذاری تحقق می یابد: احداث منطقه نمونه گردشگری  و طرح تولید پارکتهای چوبی
سامان قاسمی مدیر کل دفتر سرمایه گذاریهای خارجی در حاشیه یکصد و پنجاه ویکمین جلسه هیات سرمایه گذاری خارجی از تصویب احداث منطقه نمونه گردشگری و طرح تولید پارکتهای چوبی توسط دو ایرانی خارج از کشور خبر داد .

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،قاسمی  در ادامه با  بیان این مطلب که محل احداث منطقه نمونه گردشگری و فروشگاهی پرندینه،استان مرکزی می باشد خاطر نشان کرد: کل هزینه های اجرای طرح 34 میلیون دلار برآورد شده است که توسط ایرانی مقیم خارج از کشور سرمایه گذاری خواهد شد.


وی در عین حال خاطر نشان کرد : اجرای این پروژه و احداث منطقه گردشگری در شهرستان زرندیه استان مرکزی موجب اشتغالزایی در منطقه ،بالا بردن سطح رفاه شهروندان و توسعه صنعت گردشگری در کشور می شود.


به گزارش خبرنگار ما ،مدیر کل دفتر سرمایه گذاریهای خارجی در خصوص طرح تولید پارکت های چوبی یادآور شد:کل هزینه های اجرای این طرح یک میلیون یورو پیش بینی شده است که تمامی آن توسط یکی دیگر از ایرانیان خارج از کشور ،به صورت نقد و غیر نقدشامل تامین ماشین آلات و تجهیزات تامین می گردد.


قاسمی با اشاره به این موضوع که سرمایه گذار خارجی در طرح تولید چرم قصد دارد با مشارکت یکی از شرکتهای داخلی این صنعت و از طریق تاسیس شرکت مشترک  در طرح تولید چرم مصنوعی و انواع کفش در استان سمنان سرمایه گذاری کند، خاطر نشان کرد:این طرح به لحاظ ایجاد ارزش افزوده ،ارتقا تکنولوژی در صنعت چرم و اشتغالزایی بسیار حائز اهمیت است.


بر اساس این گزارش ،در این جلسه مصوبات دیگردر خصوص تمدید مجوز سرمایه گذاری خارجی ، انتقال سود سرمایه گذارخارجی و ثبت سرمایه خارجی نیز به تصویب هیات سرمایه گذاری خارجی رسید.


لازم به ذکر است که هیات سرمایه گذاری خارجی مرکب از معاون معاونت راهبردی رییس جمهور
،معاون ارزی بانک مرکزی ،معاون وزارت امور خارجه ،رییس اتاق بازرگانی و دبیر کل اتاق تعاون و به ریاست معاون وزیر اقتصاد و رییس کل سازمان سرمایه گذاری است . 
 

۳ آبان ۱۳۹۰ ۱۰:۵۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP