سرمایه گذارشرکت کناف گچ:ما برای سرمایه گذاری در ایران، با مشکلات جهانی می جنگیم

سرمایه گذارشرکت کناف گچ:ما برای سرمایه گذاری در ایران، با مشکلات جهانی می جنگیم
سامان قاسمی مدیر کل دفتر سرمایه گذاری خارجی به همراه جمعی از مسولین این سازمان از کارخانه کناف گچ که یکی از طرحهای سرمایه گذاری خارجی موفق د رایران می باشد بازدید و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات آنها قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران در این بازدید  قاسمی  ، اظهار داشت: شرکت کناف گچ  یکی از طرحهای سرمایه گذاری موفق در ایران می باشد که  سرمایه گذاران خارجی آن قصد دارند  20 میلیون یورو سهم سرمایه خود در ایران را افزایش دهند که این موضوع حاکی از وجود بستر های لازم برای سرمایه گذاری در ایران است.


مدیر کل دفتر سرمایه گذاریهای خارجی در ادامه افزود :سرمایه گذار خارجی با سرمایه گذاری در این شرکت موفق گردیده تا با وارد کردن تکنولوژی جدید و  تولید ورقه های گچ ساختمانی با وزن کمتر و مقاومت بیشتر ، کیفیت مصالح مورد نیاز صنعت ساختمان را تا حد بسیار زیادی ارتقا بدهد.


وی همچنین تاکید کرد:‌ سازمان سرمایه گذاری آمادگی دارد تا در صورت وجود هر گونه مشکل برای سرمایه گذاریهای خارجی، ضمن هماهنگی با دستگاه های مربوطه،مشکل را بررسی و حل نماید.
به گزارش خبرنگار ما ، سرمایه گذار آلمانی این شرکت  با اشاره به  به تحریم های جهانی و موانع تراشی برخی کشورها در خصوص فعالیت اقتصادی در ایران اظهار داشت: علیرغم وجود مسائل  و مشکلات جهانی برای فعالیت اقتصادی در ایران ،ما برای ادامه  و گسترش فعالیت و حتی افزایش سهم سرمایه در ایران، با مشکلات جهانی می جنگیم. 


 حسین سلیمی شریک ایرانی سرمایه گذار آلمانی و رئیس هیات مدیره شرکت کناف گچ  نیز در ادامه افزود: با حضور و مشارکت سرمایه گذاران خارجی در شرکت کناف گچ ظرف مدت یکسال تمام تکنولوژی و اصول آلمانی  مربوط به تولید گچ های ساختمانی وارد کشور شده است که با ورود این  تکنولوژی  جدید ، صنعت تولید گچ در کشور دچار تحول شده است. 

سلیمی با اشاره به اهمیت ورود  تکنولوژی جدید به کشور خصوصا در صنعت گچ و مصالح ساختمانی خاطر نشان کرد: با وجود این تکنولوژی جدید شرکت کناف گچ قادر به تولید ورقه های گچ ساختمانی می باشد که در مقایسه با سایر بلوکهای گچی و مصالح ساختمانی از نظر وزن 4 تا 5 برابر سبکتر هستند و در مقابل زلزله از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می باشند.


وی  ضمن بیا ن این مطلب که سرمایه گذاران خارجی  این شرکت همواره بر آموزش نیروهای متخصص و کارامد تاکید داشته اند تصریح کرد: با سرمایه گذاری خارجی در این حوزه زمینه اشتغال به کار 300 نفر به طور مستقیم و چندین هزار نفر به صورت غیر مستقیم در کشور فراهم شده است که در صورت راه اندازی خطوط جدید تولید،زمینه ایجاد 40 تا 50 فرصت جدید شغلی دیگر نیز فراهم می گردد. 


 سلیمی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار ما  در خصوص تاثیر هدفمندی  یارانه ها  در قیمت و هزینه های شرکت گفت:  خومشبختانه صنعت تولید گچ در مصرف انرژی جزء صنایع کم مصرف است که  تولید آن در مقایسه با تولید سایر مصالح ساختمانی نظیر سیمان، آجر و سفال به دمای خیلی بالایی نیاز نداردو  اتفاقا شرکای آلمانی ما از اجرای این طرح در ایران خوشحال و راضی هستند چرا که معتقدند هدفمندی یارانه ها باعث  افزایش انگیزه برای بهینه سازی و بهبود مصرف انرژی کشور می شود و این امر نیازهای صنعت ساختمان را برای استفاده از عایق های ساختمانی نظیر گچ افزایش می دهد.

رئیس هیات مدیره شرکت با اشاره به این مطلب که کارخانه های تولید گچ به طور طبیعی با عث آلودگی بسیار زیاد محیط زیست و خصوصا هوای شهر می شوند در عین حال خاطر نشان کرد :  مدیران و سرمایه گذاران خارجی این شرکت هزینه های زیادی صرف نصب فیلترهای تصفیه هوا در این شرکت کرده اند که بر اساس استاندارد های محیط زیست این فیلتر ها بسیار قویتر از سایر کارخانجات ایرانی و حتی اروپایی است.
سلیمی همچنین در خصوص  میزان صادرات این شرکت یادآور شد:در چند سال اخیر شرکت کناف گچ جزء صادرکنندگان برتر نمونه کشور بوده است که مدیران این شرکت علاوه بر کمیت ،  برای ارتقا کیفیت محصول تولیدی نیز تلاش زیادی کرده اند به طوریکه اخیرا شرکت کناف موفق به اخذ ایزو 14002 شده است.


نکته مدیریتی  :
به گفته مدیر مالی شرکت کناف گچ ، حضور سرمایه گذاران خارجی در این شرکت علاوه بر ارتقای تکنولوژی و کیفیت محصول تولیدی، موجب ارتقای کیفیت محتوایی  گزارشات مالی شرکت بر اساس استانداردهای بین المللی  شده است .

۳ آبان ۱۳۹۰ ۱۹:۰۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP