علیشیری خبر داد :اجرایی شدن 56 میلیون یورو تسهیلات بانک توسعه اسلامی برای معدن زغال سنگ خمرود

علیشیری خبر داد :اجرایی شدن 56 میلیون یورو تسهیلات  بانک توسعه اسلامی برای معدن زغال سنگ خمرود
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد از اجرایی شدن 56 میلیون یورو تسهیلات بانک توسعه اسلامی برای " معدن زغال سنگ خمرود " خبر داد .

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،علیشیری در ادامه افزود :با صدور ضمانتنامه دولتی توسط وزیر امور اقتصادی و دارایی این پروژه وارد فاز اجرایی شده است که این تسهیلات به روش لیزینگ (اجاره به روش تملیک ) جهت تهیه و تولید مواد معدنی ایران اختصاص یافته است.

 
وی در ادامه افزود :بر اساس تقاضای وزارت صنایع و معادن در خصوص بهره مندی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران از تسهیلات بانک توسعه اسلامی برای پروژه های در دست اجرا ، ،هیات اعزامی بانک پس از ارزیابی پروژه یاد شده، در جلسه هیات اجرایی این اعتبار را تصویب کرد.


وی در پایان با اشاره به علاقمندی شرکت های داخلی برای استفاده از تسهیلات بانک توسعه اسلامی، خاطر نشان کرد : شرکتهای داخلی برای اطلاع از شرایط دریافت تسهیلات متفاوت بانک توسعه اسلامی می توانند به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سرمایه گذاری به نشانیwww.investiniran.ir مراجعه نمایند.


رتبه اول ایران در بین کشورهای عضو در استفاده از تسهیلات بانک توسعه اسلامی


علیشیری در ادامه تصریح کرد :جمهوری اسلامی ایران تا کنون  دو میلیارد و 252 میلیون دلار از تسهیلات پروژه ای تهسیلات بانک توسعه اسلامی استفاده کرده‌ و رتبه ایران  بین شش سهامدار برتر، اول است یعنی عمده پروژه‌های زیربنایی کشور را که در هر استان تقریبا یک پروژه دیده‌ایم، با کمک تامین مالی بانک توسعه اسلامی فعال شده است.


معاون وزیر اقتصاد در ادامه با اشاره به شرایط استفاده از تسهیلات نهادهای مرتبط با بانک توسعه اسلامی از جمله شرکت اسلامی تامین مالی تجاری( ITFC ) گفت :این شرکت بیشتر بر روی تجارت بین کشورهای عضو تمرکز دارد  و هدفش هم ارتقای تجارت بین اعضاست.


وی در ادامه افزود :تا کنون بیش از سه میلیارد دلار تسهیلات تجاری برای شرکت های بخش خصوصی داخلی به منظور تجهیز کالا ، خدمات ،ماشین آلات و مواد اولیه از بانک توسعه اسلامی تامین شده است.


علیشیری در پاسخ به این سئوال در خصوص شرایط دریافت تسهیلات شرکت اسلامی تامین مالی تجاری ،گفت : اول باید شرکتهای متقاضی دریافت تسهیلات بگویند چه کالایی را می‌خواهند و مشخصات دقیق فنی کالا را اعلام کنند. بعد باید بگویند از کجا می‌خواهند وارد کنند. سوم باید اساس‌نامه شرکت  را به زبان انگلیسی ترجمه کنند. گزارش مالی سه ساله اخیر شرکت را هم باید به زبان انگلیسی  ارسال و اخذ تضمین از یکی از بانکهای تجاری داخلی به نفع بانک توسعه اسلامی ضروری است.


لازم به ذکر است با توجه به سطح مطلوب روابط فیمابین جمهوری اسلامی ایران و بانک توسعه اسلامی ، سرمایه کشورمان در بانک فوق را به میزان 481/1 میلیارد دینار اسلامی افزایش داده شده است و در زمان حاضر ایران سومین سهامدار عمده بانک توسعه اسلامی است.


۹ آبان ۱۳۹۰ ۱۸:۲۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP