آنکتاد از بهبود روند سرمایه گذاری خارجی در کشورهای در حال توسعه خبر داد

آنکتاد از بهبود روند سرمایه گذاری خارجی در کشورهای در حال توسعه خبر داد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران و بر اساس گزارش کنفرانس توسعه تجارت سازمان ملل(آنکتاد)سرمایه گذاری مستقیم خارجی در نیمه نخست سال 2011 در کشورهای درحال توسعه با یک روند رو به رشد همراه بوده است.
 
 بر اساس این گزارش سرمایه گذاری مستقیم خارجی در 6 ماه نخست سال 2011 در مقایسه با نیمه دوم سال 2010، 2 درصد رشد داشته است و این موضوع حاکی از بهبود 5 درصدی این شاخص نسبت به سال گذشته می باشد.
 
این گزارش در ادامه می افزاید:کشورهای در حال توسعه در این مدت نیمی از کل جریان سرمایه گذاری خارجی جهان را به خود اختصاص داده اندو تقریبا تمامی مناطق در حال توسعه نظیر چین، هند،جنوب افریقا و روسیه در زمینه سرمایه گذاری مستقیم خارجی شاهد رشد بوده اند در حالیکه اقتصادهای توسعه یافته نظیر ایالات متحده، فرانسه و ‌آلمان در مدت زمان مشابه با کاهش نسبی در این زمینه روبرو بوده اند.
 
این گزارش همچنین حاکیست:در سه ماه سوم سال 2011 به دلیل بحران در بازارهای مالی جهانی، سرمایه گذاری در پروژه های خارجی و فرامرزی کاهش داشته است.
 
بر اساس این گزارش پیش بینی خوش بینانه در خصوص میزان جریان سرمایه گذاری خارجی برای کل سال    2011،25 درصد کمتر از بالاترین میزان این شاخص در سال 2007 خواهد بود.
 
این گزارش در پایان افزود:اگرچه اقتصاد جهان برای رشد و ایجاد زمینه های اشتغال نیاز به سرمایه گذاری بخش خصوصی دارد،سرمایه گذاران با در نظر گرفتن شرایط موجود،روز به روز محتاط تر می شوند و سیاستگزاران باید با مدیریت بحرانهای کوتاه مدت زمینه را برای سرمایه گذاری های بلند مدت فراهم کنند.
 

 

۱۰ آبان ۱۳۹۰ ۰۹:۵۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP