رئیس بخش خاورمیانه‌ای اتحادیه زنان جهان اسلام:ایران با وجود انواع تحریم‌ها، پیشرفت‌های علمی زیادی داشته است

رئیس بخش خاورمیانه‌ای اتحادیه زنان جهان اسلام:ایران با وجود انواع تحریم‌ها، پیشرفت‌های علمی زیادی داشته است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران و به نقل از باشگاه خبری فارس، رئیس بخش خاورمیانه‌ای اتحادیه زنان جهان اسلام گفت: ایران در زمینه‌های علمی با وجود تحریم پیشرفت زیادی داشته است لذا انتظار داریم تا تجربیات خود را در اختیار ما نیز قرار دهند.

 

 

به گزارش باشگاه خبری فارس«توانا»، نجلا کامل القلیوبی که در نشست صمیمانه معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با زنان نخبه و فرهیخته مصری شرکت داشت، اظهار داشت: در مصر زنان بسیاری در سطوح عالی تحصیلی قرار دارند همین طور هم پیش از انقلاب مصر، زنان پژوهش‌های مختلفی در زمینه‌های گوناگون انجام داده‌اند، اما فساد داخلی این کشور مانع از پیشرفت و تحقیقات آنها شد.
 
رئیس بخش خاورمیانه‌ای اتحادیه زنان جهان اسلام در ادامه افزود: ایجاد فساد موجب صرف بودجه و اموال در زمینه‌های مختلف غیر از علم شد که همین امر به ایجاد انقلاب در مصر انجامید.
 
کامل القلیوبی با اشاره به پدیده فرار مغزها در مصر خاطرنشان کرد: در مصر فرار مغزها بسیار مشاهده می‌شود، اما خوشبختانه با وقوع انقلاب در کشور امروزه شاهد بازگشت بسیاری از این افراد هستیم تا جایی که از دانشمندان خارجی دعوت شده است تا به کشور ما بیایند.
 
این فعال سیاسی مصر تأکید کرد: ایران در زمینه‌های علمی با وجود انواع تحریم‌ها، پیشرفت زیادی داشته است از این رو ما به عنوان یک کشور مسلمان و دوست انتظار داریم تا تجربیات خود را در اختیار ما نیز قرار دهند و در این حوزه همکاری بیشتری با ما داشته باشند.
 
القلیوبی که همسر مجدی حسین رئیس حزب عمل در مصر نیز است، تصریح کرد: پیشرفت ایران با وجود تحریم علامت خوبی است. استقلالی که با وجود تحریم‌ها و فشارهای آمریکا در ایران ایجاد شده است، باعث شد تا ایران با کنارزدن استکبار و تلاش خود بتواند به پیشرفت‌های زیادی در حوزه‌های مختلف به ویژه علم و فناوری دست یابد و در این زمینه منحصر به فرد باشد.
 
کامل القلیوبی پیشرفت در حوزه‌های کشاورزی، تکنولوژی هسته‌ای و صنایع مختلف را در ایران بسیار درخور توجه ارزیابی کرد و تصریح کرد: کشور مصر تمایل دارد تا از این دستاوردها استفاده کند و بر این اساس با ایران تبادل علمی بیشتری داشته باشد.

۱۰ آبان ۱۳۹۰ ۱۴:۲۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP