آمادگی 25 گروه سرمایه گذاری برای خرید طرح های استانی فولاد

آمادگی 25 گروه سرمایه گذاری برای خرید طرح های استانی فولاد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران و به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران، رییس هیات عامل ایمیدرو از آمادگی 25 گروه سرمایه‌گذاری برای خرید طرح های استانی فولاد خبر داد.

 

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا) به نقل از روابط عمومی ایمیدرو،‌ «خدامراد احمدی» در بازدید از نمایشگاه مطبوعات با اعلام این خبر افزود: برای تحقق این هدف، مزایده ای برگزار شد که دو مرحله دارد و هم اینک در فاز دوم در حال بررسی شرایط فنی و اقتصادی متقاضیان خرید طرح ها هستیم و تا ابتدای زمستان خریداران نهایی 7 طرح باقی مانده از طرح های هشتگانه فولاد مشخص می شوند.

وی گفت: شرکت های متقاضی باید توان فنی و نیز اقتصادی برای اجرای طرح را داشته باشند و در نهایت نسبت به اتمام پروژه ها تعهد بدهند.

احمدی ادامه داد: ‌تاکنون یکی از این 8 طرح به بخش خصوصی واگذار شده و تا مدت یاد شده وضعیت 7 پروژه دیگر روشن می شود.

وی این سیاست را در راستای تاکید رهبر معظم انقلاب برای توامند سازی شرکت های داخلی دانست و گفت: در این شرایط از یک سو رغبت و توان بالای شرکت های خصوصی این نوید را می دهد که پروژه ها در مدت کمتر و هزینه پایین تر اجرا شود و از دیگر سو حرکت چرخ اقتصاد با هدایت شرکت های ایرانی شتاب بیشتری می گیرد.

به اعتقاد احمدی ،‌گام بعدی پس از واگذاری طرح های هشتگانه ،‌ سپردن اجرای مابقی طرح ها به بخش خصوصی است.

رییس هیات عامل ایمیدرو به برنامه های توسعه ای در حوزه معدن و صنایع معدنی اشاره و اظهار کرد: با اجرای طرح های توسعه ای در بخش های سنگ آهن ،‌فولاد ،‌آلومینیوم،‌مس و طلا ظرفیت های تولید در این بخش به ترتیب به 75میلیون،‌34میلیون ، ‌1.5میلیون، 700هزار و 5 تن می رسد.

وی گفت: شرایط ساخت تجهیزات بخش معدن و صنایع معدنی در داخل کشور فراهم است و چنانچه در جایی لازم باشد به ورود فناوری اقدام می کنیم تا به سوی خودکفایی در ساخت و طراحی حرکت کنیم.

وی افزود: از پیش از انقلاب تاکنون 25میلیارد دلار در بخش معدن و صنایع معدنی سرمایه گذاری شده که 10میلیارد دلار این رقم مربوط به 6 سال گذشته بوده است.

رییس هیات عامل ایمیدرو درباره اعطای تسهیلات به بخش خصوصی گفت: بخشی از تسهیلات با استفاده از فاینانس و بخش دیگر با بهره گیری از اعتبارت صندوق توسعه ملی در اختیار شرکت های خصوصی قرار می گیرد.‌

احمدی تصریح کرد: بدین ترتیب تا انتهای برنامه پنجم توسعه بخش بزرگی از نیازهای کشور تامین می شود.

وی همچنین درباره همکاری بانک ها و موسسات مالی گفت: انتظار ما از شبکه پولی و مالی کشور اینست که طبق فرمایشات رهبری، این سیستم در خدمت تولید قرار گیرد.

معاون وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت افزود:‌ یکی از دغدغه های فعلی این است که بتوان با اجرای سیاست های جدید از خام فروشی جلوگیری و حداکثر ارزش افزوده را در داخل کشور ایجاد کرد که این امر رشد درآمد زایی و اشتغال را به همراه دارد.

۱۱ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۴۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP